Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ahol azt írja, hogy "Az...

Ahol azt írja, hogy "Az öltözőben hagyott tárgyakért nem felelünk", az azt jelenti, hogy ha valaki lop, akkor azzal lehet bármit csinálni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy megloptak egy ilyen helyen, és bizonyíték is van rá. Arra gondoltam, hogy haverommal megmutatjuk neki a bizonyítékot, megvárjuk, hogy mit szól, és aztán megverjük.

Veréssel kellene megoldani, vagy más módon is el lehet intézni?


2018. febr. 10. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez annyit jelent hogy az adott intézmény semmilyen felelősséggel nem tartozik a te holmid iránt. Ez még téged nem jogosít fel semmiféle önbíráskodásra.

Ha van bizonyítékod, akkor irány a hatóság!

2018. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogy, verd meg, én is megverném.
2018. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hatóságok mit csinálnak, hogy megloptak pár ezer forinttal, semmit.

Csak kíváncsi vagyok, hogy diplomáciai úton meg lehet-e oldani az ügyet. De szerintem nem.

2018. febr. 11. 00:10
 4/6 anonim ***** válasza:

"A hatóságok mit csinálnak, hogy megloptak pár ezer forinttal, semmit. "

Igaz. Mindenesetre a kiírt szöveg a te szempontodból ugyanúgy nem jelent semmit.

Plusz ha verés közben véletlen valami komolyabb sérülése lesz az illetőnek, akkor az súlyos testi sértés, ami viszont már érdekelni fogja a hatóságokat.

Az pedig onnantól a kutyát nem érdekli, hogy előzményként emberünk meg meglopott téged.

2018. febr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ilyenkor mi a helyes lépés?
2018. febr. 11. 02:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendőrség. Akár hiszed, akár nem, kötelességük foglalkozni a dologgal. Főleg, ha van egyértelmá biztonyíték is, hiszen akkor gyakorlatilag nulla befektetett munkával tudnak eredményt felmutatni, ami jól mutat a statisztikában.


Azt is gondold végig, hogy ha te önkényesen úgy döntesz, hogy egy bűnelkövetővel szemben önbíráskodhatsz, azzal gyakorlatilag magad is bűnelkövetővé válsz, megadva a jogot másoknak az irányodba történő önbíráskodásra.

2018. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!