Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés
soskefe nevű felhasználó kérdése:

Dédnagyapám hősi halált halt a Második Világháborúban, honnan tudjatok meg több információt?

Fiatal tizedes volt, elég valószínű, hogy donnál eshetett el. Nagymamám nem sokat tud róla sajnos. Szeretném tudni, hogy a neve és a rangja alapján esetleg utána tudnék e nézni, hogy hol van eltemetve és milyen körülmények között esett el. Nem tudnátok honlapokat vagy akármit ajánlani ahol utána tudnék nézni? Köszönöm előre is a válaszokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: II. világháború, Magyar katona, Doni-katasztrófa, Hősi halottak, levéltár

2018. febr. 19. 17:51  Privát üzenet  

A válasz

Szia,

Itt próbáltad már?

[link]

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2018. márc. 14. 14:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen próbáltam. Nem találtam meg a honlapon Sajnos beszéltem egy-két történésszel azóta és elég valószínű, hogy tömegsírba dobhatták bele. Vagy helyi lakosok temethették el akik ismeretlen magyar katona néven temették el... Vannak fotóim is róla, bár ez nem tudom mennyire segíthet.

# 2/2Időpont 2018. márc. 18. 20:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A második világháboruban a magyar honvédségben használt acélsisak, ( vagy roham sisak? ) minösége a többi hadseregekéhez képest jobb védelmet biztositott? Melyek voltak a fontosabb jellemzöi?
Hitler milyen szerepet töltött be az 1. Világháborúban?
Van egy jó film, ami az első világháborúról szól. A film az Osztrák-Magyar monarchia utolsó hadicselekedeteit mutatja be Olaszország ellen. (Nem dokumentum film)?
A második világháborúban miért ordítozták a katonák tűzharc közben hogy Fire in the hole! -Tűz a lyukba! Vagy ennek valami különleges jelentése volt?
2. világháborúban a magyar páncélosoknak volt valami indulójuk?
Hol tudok utánanézni az 1. világháborúban harcolt hősök névsorának és a családfájának?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!