Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarorszagbol Nemetorszagba...

Magyarorszagbol Nemetorszagba költözes?

Figyelt kérdés

Aki nemregiben költözött Nemetorszagba,azok tapasztalatait,segitseget szeretnem kerni.en nemet vagyok,a vezeteknevem is nemet,de Magyarorszagon elek a kedvesemmel es szeretnenk kiköltözni Nemetorszagba.Mivel egyikönk sem beszel jol nemetül ezert ha be leszünk jelentve Nemetorszagba akkor tudtommal egy egyeves tanfolyamra kell majd jarnunk ahol intenziv nemetet tanulunk majd(a baratom 28,en 21 vagyok ha ez szamit).Van egy magyar rendszamos magyar papiros autonk,lehetseges hogy par evig Nemetbe ugyanigy hasznaljuk hogyha nem papirozzuk at de a magyar papirjait rendben tartjuk,fizetjük?

Köszönöm!



2018. febr. 22. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

"en nemet vagyok"

Állampolgárságilag?


"a vezeteknevem is nemet"

Na ez a kutyát nem érdekli.


"Mivel egyikönk sem beszel jol nemetül"

Akkor mit is akartok itt kezdeni?


"ezert ha be leszünk jelentve Nemetorszagba"

Mármint mi az hogy be lesztek jelentve? Lakcímileg?


"akkor tudtommal egy egyeves tanfolyamra kell majd jarnunk ahol intenziv nemetet tanulunk majd"

Semmilyen előírás vagy törvény nem kötelez titeket nyelvtanfolyamra.


"Van egy magyar rendszamos magyar papiros autonk,lehetseges hogy par evig Nemetbe ugyanigy hasznaljuk hogyha nem papirozzuk at de a magyar papirjait rendben tartjuk,fizetjük?"

Nem, mert előbb vagy utóbb úgy megbsznak, hogy megemlegetitek. Németországban koptatod az utat, itt szennyezed a levegőt, tehát a gépjárműadót is itt kell fizetned. Pont.

2018. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

"zert ha be leszünk jelentve Nemetorszagba akkor tudtommal egy egyeves tanfolyamra kell majd jarnunk ahol intenziv nemetet tanulunk majd(a baratom 28,en 21 vagyok ha ez szamit)."


EU-n belül nem kötelező, de lehetséges.

A kérdéses csak az, hogy a napi 6 órás Integrationskurs mellett miből tartjátok fenn magatokat, mert az állam nektek egy fillért sem fizet. A tanfolyamot is nektek kell állnotok.


A magyar autót megtartani nem lehetséges, ha a bejelentett lakcímed Németországban van, adócsalásnak minősül, és az első parkolóellenőr kiszúrja és elég súlyos büntetésben lesz részetek.

2018. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Az a tanfolyam kettőtöknek havonta 820 euró. Fél napot ott elültök vagyis csak valami minijobot szerezhettek magatoknak, ami max 450 eurót fizet. Oké ezzel pont ki is fizettétek a nyelvsulit és majd éltek a híd alatt? Frissen jöttek nem jogosultak semmilyen állami támogatásra. De még ha lenne is jogotok valamire, hogyan intéznétek el? Még csak alapszinten sem beszéltek németül. Kinek volt ez a nagyszerű ötlete?
2018. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Csak nekem bűzlik itt valami? Hogy lehet az, hogy egy német nem beszél németül? Igaz, ismerek olyat aki magyar de külföldön él és nem tud magyarul..mindegy.
2018. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
úristen...ennyi inkompetens ember egy helyen..
2018. febr. 24. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted? Nem férsz el otthon?


Mi lenne, ha inkább kifejtenéd kicsit bővebben, mit is szeretnél? Mert ami a kérdésedben le vagyon írva, az egy kesze-kusza butaság.

2018. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"úristen...ennyi inkompetens ember egy helyen.."


Szerintem a válaszolók nagy része Németországban él, te vagy az akinek halvány lila gőze sincs a dolgokról. Németül nem tudsz, azt tudjuk, de ezek szerint magyarul sem, mert képtelen vagy leírni a problémádat.


Oké, te, 21 éves, és a barátod, 28 éves, Németországba költöztök.... a sok pénzből amit otthon összespóroltatok(??). Rendben. Bejelentkeztek egy "kötelező" tanfolyamra, amire ugyancsak megvan az összespórolt pár ezer euró. A gazdag nagynéni, aki szintén itt él Németországban, meg fizeti a lakásotokat, kajátokat és minden egyes kiadásotokat éveken át, amíg ti ezt a "kötelező tanfolyamot" elvégzitek és 1 év után már annyira jól fog menni a német, hogy egy neves cég igazgatója leszel.... és még akkor nem is mondtam a nyelviskolára várók listáját. Az én 40 ezres kis városomban a nyelviskolára 1 évet kell várni, mert több ezren várnak már előtted helyre.


Így lehetséges lenne a ti kis megálmodott utatok Németországba. Ha az egyik kiesik, akkor inkább aludj rá egyet és majd kinövöd ezt a nagyon okos ötletet.

2018. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%
Te nem német vagy, Te csak az akarsz lenni. Nekem édesanyám német családból származik, mégse mondja hogy ö német, pedig Németországban él, de nem ott született. Én is mondhatnám, hogy félig német vagyok, ez így is van, de amíg nem beszélem a nyelvet tökéletesen és nem élek ott, addig csak a szívemben vagyok max. német. Ja, és édesanyámnak is német neve van és leszarták kint külföldön, ugyanúgy külföldiként kezelték, mert a papíron az áll hogy magyar.
2018. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!