Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg perfekt...

Vicky041 kérdése:

Hogyan tanuljak meg perfekt angolul?

Figyelt kérdés
Elég jól tudok angolul, de nem mindent értek meg, és mondatokat sem tudok nagyon fogalmazni.Megérteni megértem, de beszélnni nem tudok hibátlanul.

#angol #Hogyan tanuljak meg perfekt angolul?
2018. febr. 22. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

PERFEKT megtanulni gyakorlagilag lehetetlen, hacsak nem angol területen nöttél fel, vagy fiatalon kerültél ottani nyelvi környezetbe.


A szövegértést tudod javítani, ha angol nyelvü filmeket nézel felirat nélkül (mert felirattal azt olvasod és nem a hallott szöveget figyeled), a beszédkészséget meg csak gyakorlással - anyanyelvi partnerrel beszélgetés - tudod jobbá, folyékonyabbá tenni.

2018. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Folyamatosan tanulsz és gyakorolsz. Mind a beszédet, mind az olvasást, mind a fogalmazást, mind a beszédértést.
2018. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
1. megcàfolnàm a vàlaszod!!!! Meglehet tanulni. De körül kell venned magad a nyelvvel. Filmet nèzni, Szakszavak után böngèszni, akcentust gyakorolni, zenèt hallgatni, ès sokat olvass. Az mellett idiómàkat tanulni, mert az angolok àltalàban vagy szinte mindig ezeket hasznàljàk.Ès me feledd, sokfèle angol van. Pl. amerikai, brit, ausztràl stb. És mèg különbözõ akcentusok, mert ugye egy Ausztràl meg egy Ìr akcentusa nem egy-forma. Ha nyelvtanulàssal kapcsolatban van kèrdèsed, nyugodtan írj ràm privàtban!!!!! Nem kell nyelvzseninek lenni ahoz, hogy vki megtanuljon 2-3 nyelven anyanyelvi szinten!!!!! Azt kell csinàlni a nyelvben, amit te szeretsz csinàlni a mindennapokban.Kutatòk is bebizonyìtottàk, amirõl én ìrtam. GOOD LUCK!!!!!
2018. febr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Elég jól tudok angolul"


Nem, még nem. Remélhetőleg majd egy napon "elég jól" fogsz tudni angolul.


https://www.youtube.com/watch?v=kBdfcR-8hEY


Nem ez a legkomplexebb videó, de ha az ebben elhangzott összes szavakat megérted akkor tudod elég jól ismered a nyelvet. (csak példának linkeltem)


Majd ha elkezdesz különféle szakirodalmakat olvasni eredeti nyelven és jól kitudod fejezni magad ... akkor fogod "jól" tudni a nyelvet.

Pl.: Én havi 1 ilyet elolvasok. Most pont a Clean Codeot Robert C. Martintól.


Több év célnyelvi környezetben élés után meg akár anyanyelvi szint is lehetséges. Persze csak akkor ha eleve C1-C2vel mész ki egy akadémiai környezetbe, nem tányérokat mosogatni. (Én most itt tartok)


Persze nem ez volt a kérdés, de tisztázni akartam a dolgokat.


...


Szóval ... minden média tartalmat angolul nézz: Youtube videók, filmek, hírek és még kitudja mi. Olvass sokat, lehetőleg a szinted fölött lévő könyveket, facebook postokat vagy akármilyen online tartalmat és kezdj el játszani egy MMORPGvel :)


Én a Shaiya nevezetű játéknak köszönhetem, hogy 16 évesen letudtam rakni a C1et, pedig általánosban én voltam a legrosszabb angolbol.


Most 20 éves vagyok egy C2vel a hátam mögött és külföldön járok egyetemre. Még én sem vagyok "perfekt", de remélhetőleg ahoz közeledem.

2018. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes kommentelőnek. Igyekezni fogok. :)
2018. márc. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!