Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek pszichiáter, ha nem...

Lehetek pszichiáter, ha nem akarok gyógyszeres kezelést alkalmazni?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy vannak olyan súlyos esetek, amikre nincs más megoldás, ellenben akad jónéhany olyan is, amire manapság úgy osztogatják a gyógyszereket, mint a cukrot, pedig megoldható lenne más alternatívákkal. Nem szeretnék ilyen orvos lenni, aki gyógyszerezi az összes betegét, és annyiból áll a munkája, hogy felírja ezeket, viszont nagyon szívesen foglalkoznék ilyen emberekkel, más megoldásokkal gyógyítanék. De megtehetném-e ezt egyáltalán? Manapság a legtöbb ember a könnyebb utat választja, és abban meg nem szívesen asszisztálnék, hogy függőség alakuljon ki, és leépítse az embereket teljesen a sok gyógyszer.

2018. febr. 23. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichiátriai betegséget nem lehet gyógyszer nélkül kezelni. Legyél inkább pszichológus
2018. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na ez a baj, hogy ez az átlagos hozzáállás, ez a köztudat..

engem érdekel, hogy milyen biológiai folyamatok végett lesz mentálisan beteg az ember, nem véletlen szeretnék pszichiáter lenni. :)

2018. febr. 23. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell tanulnod az egyetemen a gyógyszeres kezelésről szóló teljes tananyagot, aztán ha nyitsz egy magánrendelőt, akkor úgy gyógyítod a betegeket, ahogy akarod, vagy tudod. Kórházban biztos nem dolgozhatsz, mert vannak előírások. Csak egy példát mondok. Ha egy drogelvonásban lévő beteg őrjöngeni kezd, akkor le KELL szedálni, hogy se magában, se másokban ne tegyen kárt, és ezt csak gyógyszerrel lehet megoldani. Én értem, hogy te miről beszélsz, és támogatom is, de egy dühöngőt nem fogsz tudni alternatív módszerekkel lenyugtatni.
2018. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy vannak esetek, ahol a gyógyszer nem elhanyagolható, de nem is ezekről beszéltem.
2018. febr. 24. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!