Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A pisai ferde torony belülről...

A pisai ferde torony belülről hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Beírtam googleba és oly annyira üregesnek tűnt, hogy még lépcsőt sem láttam. Aztán láttam egy "modellt" ahol van egy csigalépcső. Kell hogy legyen valami lépcső. Elvileg Galilei is onnan dobta le a különböző tárgyait! Vagy a hengeren kívül van a lépcső, a henger körül??

2018. febr. 24. 14:23
 1/2 2*Sü ***** válasza:

Amennyire tudom, a torony belső része valóban üres. Viszont a henger fala meglehetősen vastag, 4 méter az alján, 2,5 méter a tetejénél. A lépcsők ezen falon belül vannak. Lásd: [link]


Ezen a metszeti ábrán a sraffozott részen belül látszik a lépcső (három-három fehér téglalapnak látszik a metszetben, fekete háromszöggel az alján illetve a tetején).


Az, hogy Galilei onnan bármit is dobált volna, azt ma legendának tartják – egy tanítványa terjesztette ezt a történetet –, valószínű nem végzett ott kísérletet, a gravitációval való kísérletezéshez szabadon eső testek nem annyira alkalmasak.

2018. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Igen van lépcső és annyira kopottak a sok használattól, hogy több cm-es mélyedések vannak benne. Ezek a régi kőfalak több méter vastagok és sokszor ezeken belül vannak a lépcsők, kandalló kémények és egyebek. Ezt ma már 3D-ben letapogatták speciális érzékelőkkel és így fut benne a lépcső:

[link]


Eredetileg minden szintre ki lehetett menni amik ma már le vannak zárva és csak a felső szintre és a tetejére csináltak korlátot.


stairs of the leaning tower:

[link]


A torony belülről így néz ki - érdekes lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=pk6i7TN5edM


És kívülről a felső rése:

https://www.youtube.com/watch?v=fos-WglSc94



-----

Talán érdekes - itt a metszeti rekonstrukciós rajzon jól látszik a középkori kőfalak vastagsága:

[link]


Csigalépcső a falban:

[link]


Folyósók:

[link]


Itt falban fut a kémény:

[link]


-----

De van ilyen falban futó lépcső a vaskorból is, pl Skócia, broch várak ilyenek.

Felülről így néz ki:

[link]


Rekonstrukció:

[link]

[link]


mousa broch stair

[link]

2018. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!