Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek 18 millió forinttal?

Lokki kérdése:

Mit kezdjek 18 millió forinttal?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, külföldön élek. 18 évesen az esküvőm után jöttem ki, a 12 osztályt gimiben végeztem, de nem érettségiztem és semmilyen szakmám nincs, egy üzemben dolgoztam. Angolul (papír nélkül) középfokon beszélek, németül alapfokon. Sajnos a családi körülményeim kényszerítettek a költözésre, az iskola jól ment, mindig kitűnő tanuló voltam és nagyon szerettem tanulni, grafikus, programozó vagy pszichológus szerettem volna lenni.

A külföldi munkával össze tudtam spórolni 18 millió forintot és szeretnénk haza költözni.


Tudnátok valami jó "életvezetési" tanácsot adni, hogy mihez kezdjek?


Sajnos teljesen meg vagyok lőve. Ezzel az összeggel beteljesíthetnénk nejemmel az álmunkat, hogy a Dunakanyarban vehessünk egy gyönyörű kertes házat, de akkor ingázással kéne munkát találnunk, ráadásul papír nélkül nem sokra mennénk az álláspiacon, plusz úgy érzem fizikálisan nehezen bírom már a kőkemény fizikai munkát. Tehát olyan munkahelyet kéne találjak, ami könnyebb fizikai, legjobb esetben számítógépes, irodai.

Vagy költözzünk Pesten albérletbe és érettségi után tanuljak tovább? Nem késtem el azzal ennyi idősen? Esetleg fektessem be valamibe a pénzt, indítsak vállalkozást?


Te mit tennél? Hogyan lehet jelenleg odahaza az álmunkat összehozni a racionalitással?


Köszönöm, ha segítesz egy ötlettel!



2018. márc. 3. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Miért akarod mindenáron a Viktornak, a Lőrincnek meg a haverjaiknak adni a spórolt pénzedet? Mert ha hazamész, így vagy úgy, de hozzájuk kerül. Miért nem maradsz ahol vagy, spórolsz tovább, veszel egy kertes házat ott, és élsz tovább, mint Marci a vízben?
2018. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18 millióból bőven veszel lakást vagy családi házat.
2018. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vegyetek nem a belvárosban de Budapest környékén egy kertes házat. Ha külföldön dolgozol (bár nem tudom hol), de pl amerikában sem egy nagy kunszt már ha a munkahely 40-60 percnyire van a házadtól...
2018. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ebből a pénzből még egy középkategóriás családi házat sem biztos hogy veszel + rengeteget kell még a felújításra költeni.

Budapesten egy másfél szobás lerobbant panellakás is 20 millió körül van.


Szakma nélkül nincs esélyed könnyebb munkát találni ebben az országban, és kötve hiszem, hogy a németországi fizetésed után megelégednél a 140-160 ezer forintos fizetéssel, amiért 3 műszakban, havi két-három hétvégén is gürizni kell.

Ha nincs kapcsolatod, reménytelen.

2018. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A nejem rokonságában van egy idős bácsi, aki áron alul eladná nekünk a nyaralóját, közel Budapesthez, egy meseszép helyen. Teljesen közművesített, hőszigetelt, nagyon megkímélt, komplett családi ház, csak át kéne minősíttetni lakóingatlanná, bár az se kötelező. Azonnal költözhető lenne. Ez is a dilemmám része, mivel sokkal olcsóbban juthatnánk hozzá, mint a piaci ár. Ráadásul semmit se kéne költeni rá. Úgy fogalmaznék, hogy ez vonzana haza, meg a település, plusz az, hogy szeretem a hazámat, kultúrámat. Ami viszont visszatart az az, hogy ahogy említetted három műszakban, gyakorlatilag egymást alig látva, egész héten kellene robotolnunk, ráadásul olyan munkákat amit egy okosabb csimpánz is el tudna végezni, nemhogy értelmet adjon az ember életének. Itt kint is ilyen a munka, csak részmunkaidőben, plusz vígan el tudunk lenni, megvan mindenünk amire szükségünk van és rengeteg időt tudunk együtt tölteni. (számunkra ez a legfontosabb).


Szerintetek tényleg létezik otthon a "munkaerőhiány", vagy ez ilyen politikai blikkfang?

2018. márc. 3. 18:18
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos Magyarországon semmilyen kapcsolatom nincs.
2018. márc. 3. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha én kinnt tudnék dolgozni, soha többé nem jönnék haza :(
2018. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni,de amikor azt írod:"Itt kint is ilyen a munka, csak részmunkaidőben, plusz vígan el tudunk lenni, megvan mindenünk amire szükségünk van és rengeteg időt tudunk együtt tölteni. (számunkra ez a legfontosabb).


Na ez a legszomorúbb az egészben hogy itthon ez mind nincs meg mert egyszerűen semmit nem érnek ezek a fizetések ezek az árakhoz képest...én a helyedben maradnék mindenképp kint! Azért hazajönnél hogy a mészáros Lőrinc-nek meg orbánnak adózzál miközben ők és a haverjaik milliárdokat lopnak el? Elhiszem hogy szereted maga a hazát de ami itt van az siralmas tényleg...és ezt nem azért írom hogy elvegyem a kedved hanem mert ha lenne kint biztos munka,lenne kint egy rendes ismerősöm aki segitene kimenni én is mennék innen a francba... A légkör az oktatás az egészségügy minden katasztrofális és bizonytalan... A nyugdíjasoknak prémiumot meg 10ezret adtak tavaly decemberben hogy most áprilisban amikor lesz a választás rájuk szavazzanak...söpredék egy ország ez! Aki meg tisztességesen dolgozik akár 3 műszakban annak semmi támogatás ez a szomorú... Kereshetsz itt 150-200 ezret is de hiába ha szülőkkel kell élned hameg nem akkor albérlet ami máris elvitte a fizetésed felét...még írhatnék rengeteget a mai állapotokról de inkább azt mondom hogy ha kint már beilleszkedtél akkor maradj is ott itt nem hogy 18 milliót hanem annak a 10%-át sem tudnád elrakni mert a napi megélhetés meg a számlák elviszi.. Ennyi és ez nem fog mostanság változni amíg itt az emberek tűrik hogy milliárdokat lopjanak a vezető politikusok... Orbán és a haverjai,közben a közmunkásokat letolvajozzák..A döntés a tiéd de hidd el itt szakma meg minden nélkül csak lefelé fogsz csúszni.Ha tudsz is házat venni akkor is robotolhatsz 3 műszakban kevés pénzért és nem lesz időd élni. Nem lesz időd a családodra.Mindig fáradt leszel,levert a sok munkától...Ennyi! A te döntésed!

2018. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Munkaerőhiány?

Igen, a sz@r gyárakban, ahol addig dolgoztatnak, amig össze nem esel, aztán kirúgnak, ha beteg vagy, meg amúgy is csak egy igavonó baromnak néznek!

Részmunkaidő?? Még gyerekkel sem! Azt vágják a fejedhez, ha beteg, hogy van annak nagyanyja, vidd oda!

Szabadidő a pároddal? Örülj, ha van időd és pénzed bevásárolni... :(

Gyere haza két hónapra, úgy menekülsz vissza, hogy porzik utánad az út, csak kóstolj bele a magyar valóságba!

2018. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

> Szerintetek tényleg létezik otthon a "munkaerőhiány"


Persze, hogy létezik. Egy csomó olyan szakma van, amiben azonnal el lehetne helyezkedni. Neked viszont nincs szakmád, így viszont marad a gyár, amivel meg kitörölheted.

2018. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!