Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan hoznátok mindent...

Ti hogyan hoznátok mindent össze, úgy, hogy ne maradjatok el semmivel és minden ha nem is 100%-os de legalább 95%-os legyen? És közben bele se bolonduljak.

Figyelt kérdés

Sziasztok, bocsánat, de hosszú lesz, szóval csak a bátrak ugorjanak neki.


Szóval, 23 éves vagyok, három éve vagyok férjnél, kint élünk ausztriában, de bizonyos dolgok miatt (ki lesz fejtve), haza kell járnom/járnunk Magyarországra, viszonylag gyakran.

Albérletben lakunk, akadt egy két apró probléma a lakásban, aminek egy része a mi hibánk, másik része a lakás korából adódik. Ezeket kijavítottuk, nem szóltunk róla.

Ami azért gáz mert terhes vagyok, még nem mondtam el a tulajnak (két éve itt lakunk, azóta se találkoztunk, nagyon ritkán látom csak az apukáját, de ő maga másik városban lakik). Egy szobás a lakás és ugyan helyileg nekünk még nem gond, érthető lenne, ha nem akarna egy pici gyereket a lakásba. (a szerződés amúgy majd jövő augusztusban járna le), neki is van két gyereke.

Közben ugye a férjem dolgozik, én most először itthon vagyok folyamatosan, a felmondási időm alatt derült pont ki a gyerek, a főnökömet nem érdekelte. Anyagi gondjaink igazából így sincsenek.

El kéne mondanom a tulajnak a gyereket, de rengeteget utazik, és gondolom, ha még meg is engedi, hogy maradjunk, akkor is ide akarna jönni ellenőrizni a lakást (bár a szerződés szerint már kellett volna jönnie, de előre mondta, hogy részéről elhanyagolható).

De nekem viszont ebben a hónapban elsősegély és forgalmi vizsgám is van magyarországon, a kettő között orvos itt, amit nem hagyhatok ki és a kórházba is be kell jelentkeznem.

Közben vezetnem kéne otthon, de nem mehetek az utolsó pillanatban, a héten már ott kéne lennem. Az út csak haza 6 óra. Nem tudom, hogy kéne összehozni az egészet, mert vizsga után egyből jönnöm is kell vissza a biztosító miatt.

És amiért ez még baromi hosszú. Hogy minden összejött emellé. Nagymamám beteg, még nem tudni mi baja pontosan, de az orvos szerint a bélgyulladás vagy egy gyomorfekély még a jobb lehetőségek között van. Ő otthon van budapesten. Az anyámmal együtt laknak saját lakásban, nagyanyámtól állandóan azt hallgatom, hogy mi lesz ha vele történik valami, mert akkor anyám rövid úton utcára kerülhet. Sajnos igaza van. Hiába keres jól, nem tudja beosztani a pénzét, állandóan vásárolgat. Így sem szokott neki maradni, fizetés előtt egy héttel már kölcsönkér, pedig nem fizet se rezsit,se lakbért. Anno tele volt hitellel, most is van itt, ott tartozása, kb fél millió összesen.

Anyám legnagyobb problémája, hogy de még mindenáron vegyem meg ezt vagy azt a bútort a gyereknek, nem érti, hogy nincs hova rakni, sosem volt még nálunk amúgy.

A férjemnek van jogsija, de kijelentette, hogy fél vezetni, szóval nem vezet, kocsi sincs. Helyette engem nyom ő is meg anyám is, hogy tegyem le, engem annyira őszintén nem érdekel, főleg így, hogy ugyan telne rá, de nincs mit vezetni. Engem meg stresszelnek ezzel, ami főleg most nagyon jól esik, állandóan keményedek miatta.

Még régebben elkezdtem távoktatásban egy egyetemet, de iszonyat lassan haladok vele mert napi 14 óra munka meg háztartás mellett nem volt rá energiám se időm nagyon. Most időm lenne ugyan, de állandóan visszatér az agyam a többi gondra, így pedig nem tudok tanulni. Anyám ilyenkor jön apám hibáztatásával, hogy miatta nem volt pénz egyetemre anno. Ez azóta bántja csak amióta rájött, hogy szinte minden középiskolai osztálytársam (akiket amúgy imádok, most is fontosak az életemben),egyetemre jár otthon. Igazából megoldottam volna munkával, de a fizetésem mindig arra ment, hogy helyette fizettem, hol számlát, hol hitelt, hol lakbért. Tény, apám se volt nagy segítség, vele a kitöltözés óta semmilyen kapcsolatom sincs. Ellenben a húga, alias nagynéném előszeretettel ír nekem. Főleg anyámat szapulja mert miért nem hívja fel őt soha (világ életében utálta, azért), meg rossz szülő, hogy engem kiengedett, (az unokaöcsém tanulmányi ösztöndíjjal tanult végig, minden nehezítő körülmény ellenére, most benzinkúton dolgozik az anyja mellett mert az érzelmileg zsarolta), de rendszeresen megkapom azt is hogy hálátlan vagyok mert miért nem hívom őket ki magamhoz nyaralni. Nem érti, hogy nem tudok négy embert hova rakni az egy szobában, sem időm nem lett volna. Szabadnapot/szabadságot nem kaptam, este elmentem dolgozni, reggel jöttem, aludtam pár órát, aztán mire rendbe is raktam a lakást meg elkészültem, mehettem is vissza dolgozni. A férjemmel napi fél órát tudtam eltölteni összesen. Tehát végül annyira hálátlan lettem, hogy most nem is beszél velem (annyira nem bánom), viszont egy környéken lakik anyámékkal, ha hazamegyek állandóan az van a fejembe, hogy csak ne találkozzak vele, mert biztos, hogy képes nyilvánosan jelenetet csinálni. A gyereket se tudja, sőt azt se, hogy házas vagyok, mert konkrétan kijelentette, hogy ő nem engedi meg, hogy hozzámenjek a páromhoz (azzal volt baja, hogy külföldi). Az unokaöcsém tudja a házasságot egyedül. Apám is utólag tudta meg (pedig ő tudta, hogy tervezzük, neki az volt a baja, hogy szerinte hülyeség a házasság), ő azóta kijelentette, hogy neki nincs lánya, de azóta is néha felbukkan, mert nem hiszi el, hogy a segítsége nélkül ki tudtam költözni.

Itt kint egyedül vagyok napközben, segítségem nem lesz a kicsivel sem. Ettől még annyira nem is félek, legalább nyugtom lesz.

A probléma, hogy mindent meg kéne oldanom. Már kétszer buktam a forgalmin, az egóm meg már ordít fájdalmában. A tanár pedig állítja, hogy ez tényleg már a stressz miatt van, meg a motiváció hiánya miatt. Tipp, hogy le tudjak nyugodni és végre sikerüljön?

Az elsősegélytől nem félek legalább. Illetve, hogyan tudnám leszerelni a családomat? Értem én, hogy baj van, de állandóan én hallgatom és nem tudok mit csinálni velük. Próbáltam beszélni anyámmal, hogy figyeljen oda, spóroljon, csináltam neki költségvetést, semmi.

Nagyanyám is okkal aggódik ugyan, de neki vagy 10 éve hajtogatom, hogy ne szedje kétpofára a gyógyszereket hanem menjen el orvoshoz. 10 év alatt nem volt rá képes, hogy megnézesse magát, csak a gyógyszerekkel állt le mert az egyik kikészítette a gyomrát.

Most meg paranoiás mindennel szemben amit az orvos felírt, napi szinten elolvassa a betegtájékoztatókat.

Hogyan tudnám kizárni ezeket a dolgokat, hogy végre tudjak tanulni és befejezzem végre ezt a szerencsétlen iskolát?

Kezdem azt hinni, hogy csak akkor lesz esélyem ha már meglesz a gyerek és ráfoghatom, hogy miatta nem reagálok senkinek.


Jó lenne mindent helyre rakni végre, mert az egész a fejemre fog lassan omlani, én meg az egész kupac alól csak azt látom, hogy a barátaim randiznak, buliznak, szórakoznak és utazgatnak. Én meg az idejét se tudom mikor volt erre nekem lehetőségem.


Ja és ugyan anyagi gondjaink nincsenek, de attól még ez is problémás, a gyerek miatt kevesebb pénzt kapok, de én fizetem a lakbért, a számlákat és a kaját, meg úgy általában mindent. Ezen kívül, az én összekapart, spórolt pénzemből adtunk kölcsön egy nagyobb összeget a férjem haverjának, január óta ígérget, aztán a barátaival hivatja fel a páromat, hogy most ne kérje vissza mert nincs neki. Utána jött az, hogy egy hónap várakozás után, amikor a férjem írt neki, letiltotta facebookon, azóta ezt visszavonta és mindenre megesküdött, hogy még a múlt héten küldi. Azóta megint nem reagál semmire.

Az ágyon kívül még semmit nem vett a gyereknek a férjem, mindent rám hagy. Ennek örömére már csak a babakocsi kell. Szó se róla, örömmel vettem meg mindent a kicsinek, de így még annyira se tudok megnyugodni mert számok ugrálnak a szemem előtt.

(nem azért hagy rám mindent a párom mert nem érdekli, hanem mert mindent az utolsó pillanatra hagy, állandóan, 30 hetes vagyok).

Valahogy mindenki problémája nálam landolt, pedig nekünk is van most bőven elég, én meg nem tudok, hogyan kimászni alóla, mert életemben először még én se tudom, hogy mihez fogjak hirtelen, mivel kezdjem.


Huh, bocsánat, baromi hosszú lett, és érthetetlen. Elnézést miatta.



2018. márc. 7. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
abortuszról hallottál?
2018. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És te bunkóságról?

Terveztük a babát, csak azt nem gondoltuk, hogy magától ilyen gyorsan összejön, mivel kb csoda, hogy magától, orvosi segítség nélkül sikerült összehozni.

Amúgy nem tudom, hogy melyik kérdést olvastad, mert nem ezt, tekintve, hogy jelen pillanatban a gyerek jelenti a legkevesebb megoldandó problémát.

2018. márc. 7. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel fiatalasszonyként, és kismamaként a hozzád legközelebb állónak a férjednek kellene lennie, először a vele kapcsolatos problémákat rendezd szerintem.

1. A leírásod alapján nem így tűnik, mintha minden teljesen rendben lenne a házasságotokban, pedig ezt még jó lenne minél hamarabb, a gyerek születése előtt tisztázni, különben egyenes út vezet egy hosszan nyúló, rossz házasságba. Egyrészt mondd el neki a problémáidat, azt, hogy hogy érzed magad, és kérd meg, hogy segítsen. Akár konkrét problémamegoldással, félelmein, vagy rossz szokásain való felülemelkedésével, akár csak azzal, hogy stabil hátteret nyújt neked, hogy benne sose kelljen kételkedned.


2. Arról is beszélgessetek el, hogy ha mindketten jól kerestek (ha jól értem), miért is te fizetsz mindent? Nem lenne-e jobb közös kasszában gondolkozni, vagy ha külön vagytok, jó-e az elosztás?


3. Beszélgess vele a barátjával történt incidensről is, beszéljétek meg, ő is úgy gondolja-e, mint te, hogy ez azért túlzás, vagy neki ez belefér? Ha más véleményen vagytok, jussatok kompromisszumra.


4. Oldjátok meg ezt a barát ügyet. Nagy rá az esély, hogy ez ennyi volt, tanulópénz, de akkor is egyezzetek meg abban, hogy nem lesz több ilyen, akár a te barátod, akár az ő barátja kéri, vagy csak ha ez a barát kéri, ahogy ti ketten gondoljátok. Viszont ha még így is számoltok vele (ezáltal maga az emiatti stressz eltűnik), akkor is megpróbálkozhattok még részletvisszafizetési ajánlattal, vagy más módon visszaszerezni a pénzt. Mindenképpen próbáljatok meg közösen (a barátod, mert az ő barátjáról van szó, és te, mert a te pénzedről) visszaszerezni azt a pénzt.


5. A nagymamád és édesanyád problémáját engedd távolabbra egy kicsit. Te most már önálló felnőtt nő vagy, aki a saját gyermekét kezdi el lassan nevelni. Nem hordhatod a válladon teljes súllyal az ő problémáikat is. Bármennyire is paradox, de azt a minden problémát megoldó hozzáállást, a teljes védelmezést, amit a szüleinktől kapunk, nem nekik kell elsősorban visszaadnunk, hanem a saját gyermekeinknek továbbadni.

5.a) Nagymamáddal kapcsolatban akár tudásra hivatkozva, akár utánaolvasva, és az ereményeket megmutatva, de nyugtasd meg a gyógyszerekkel kapcsolatban. Egyszer. Utána hallgasd meg, ha a telefonban (amit magadnak előzetesen megszabott időtartamra veszel csak fel), vagy személyesen (ahol szintén kikötöd magadban, mennyi időt szánsz erre) erről beszél, esetleg ismételd el, hogy minden rendben lesz, de ne rágódj rajta. Az tulajdonképpen nem árt, ha naponta olvassa a betegtájékoztatást, sok mindenkire rá is fér, feledékeny, nem is tudja mit szed. Ha neki ez nyújtja a biztonságot, miért ne olvashatná el? Ha van rá lehetőség annyit tehetsz még meg, hogy utánanézel ki megbízható, kedves orvos, és őt ajánlod neki, de lehet a helyzeten ez sem változtatna. Így hogy MÁR elment orvoshoz, az ő helyzete nem veszélyes, szóval ne rágódj rajta.

5.b) Édesanyád helyzete nehezebb dió, mert a hiteltartozások, felelőtlen pénzhasználat komolyabb gondokat eredményezhet. Viszont ezt sem neked kell megoldani. Próbáltad, de nem ment. Nem is fog menni. Nem egészen tiszta nekem, de ha jól értem most rendben vannak a pénzügyek (talán a mama tartja rendben?). Ez esetben esetleg beszélgethetsz vele arról, hogy ezt az ütemet tartsa meg, különben baj lesz. A későbbiekre nézve pedig ha arra kerülne sor, szabj meg magadnak előzetesen egy keretet az állandó jövedelmedhez viszonyítva, és az legyen a vége és ne tovább, mert (a leírásod alapján) olyan az, ha kölcsönadsz, mintha egy feneketlen kútba öntenéd a pénzt. Nem muszáj azt a maxot odaadni, de annál többet ne.


6. A többi rokonoddal ne foglalkozz. Hallgasd meg őket, bólints rá, és menj tovább. Nem ismernek, nem voltak részei az életednek, sőt most sem azok. Nem tudják mivel küzdesz a mindennapokban, sőt valójában nem is érdekli őket. Ugyan miért kellene megfelelned nekik? Rakd rendbe saját magad, és utána már magabiztosan viselhetsz bármilyen kritikát. Ha te tisztában vagy a hibákkal, de legalább annyira az eredményeiddel is, akkor az már a másik baja (szegénységi bizonyítványa), ha csak az előbbiekre kíváncsi.


7. Albérlet. Mondd el, hogy terhes vagy. Nézzetek másik albérletet, ahol fogadnak gyermeket is, ha nincsenek anyagi problémák, akkor esetleg beleférhet, ha picit drágább is. Másrészről lehet nem is okozna gondot, vagy legalábbis még pár évig nem. Hívd fel telefonon, vagy írd meg email-ben, ha nem tudtok találkozni. Nem a párodról van szó, hogy ilyen hírt csak személyesen lehessen elmondani. Ő is ember, ráadásul családos, nagy valószínűséggel ha nem lát szívesen kisgyereket az albérletben, akkor sem rak titeket az utcára. Igazából mind emberek vagyunk. Hibázunk, picit, nagyot, összecsapnak a fejünk felett a hullámok, de a másik oldalon is csak emberek foglalkoznak velünk, tudnak idomulni ezekhez a dolgokhoz.


8. Jogosítvány. Rakd rendbe magad, ez tényleg csak a stressz lehet a baj. Ha még az oktatód is ezt mondja, legalább az adjon elég önbizalmat. Ha tényleg nagyon félsz, kend meg a vizsgáztatót (bocsánat, hogy ilyet javasolok, én magam egyáltalán nem vagyok amúgy mellette, de több embertől is hallottam, hogy magabiztosságot adott neki, és emiatt sikerült valóban jól teljesítenie). Ez sajnos egy elég általános jogosítványszerzési mód Magyarországon (máshol nem tudom hogy megy).


9. Ezek után pedig jöhet az egyetem. Ha más nem majd a baba mellett tanulsz, talán akkor jobban fog menni. Találd meg a motivációdat, és előbb rendezd el a többi ügyes bajos dolgodat (de adj magadnak egy határidőt!), utána könnyebb lesz.


Összefoglalva pedig tényleg azt tudatosítsd magadban, hogy most már felnőtt vagy, a saját életedet kell menedzselned, saját családod van. Mostantól az ő problémáikban kell csak helyt állnod, mindenkin nem tudsz, és nem is kell segítened. A férjeddel hozd rendbe, teljes harmóniába a kapcsolatod, hogy békességben, nyugodtan tudj élni.

Mindezekhez sok sikert, erőt és kitartást kívánok, és remélem valamennyit tudtam segíteni! :)

2018. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!