Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elrendelheti kötelezően a...

Elrendelheti kötelezően a munkát a munkáltató?

Figyelt kérdés
Férjem munkahelyén kitalálták, hogy most március 15-én és 16-án is dolgozzanak, még szombatra 17-én is kötelezni akarják Őket. Természetesen most szombaton a ledolgozós napon is menjenek be.
2018. márc. 8. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a foglalkozása? Ha rendőr/tűzoltó/mentő, vendéglatos, turizmusban dolgozik alap dolog. Ha egy hétfő-pénteki munkarendu irodai dolgozó, kicsit furcsa, de elkepzelheto. Nézzétek meg mit ír a munkaszerzodes!
2018. márc. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16.- an és 17.- én, elképzelhető, de csak túlórában(hacsak nincsen valamilyen "különleges" munkarendjük. 15.- viszont, fizetett ünnep, olyankor szerintem, csak rendőr, tűzoltó, orvos, stb. dolgozhat.
2018. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk, nem tudom, hogy lehet- e "kötelező túlórát" elrendelni. Az én munkahelyemen régebben volt, most már nincs ilyen, mióta a szakszervezet "bekeményített". Legalábbis papíron nincs. A valóságban azért, nyilván meggondolandó a dolog...
2018. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mentős, és stb. Sima munkavállaló.

Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 9. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!