Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is hülyeség az...

Szerintetek is hülyeség az óraátállítás?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs értelme.

Március végén át kell megint állítani.

Meg kellene szüntetni,már most március végén se kellene átállítani hanem így maradna ahogy van és ősszel se.

Szerintetek?



2018. márc. 9. 21:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem jó ez,mert pl. engem és mást is megvisel,át kell álni a szervezetnek utána ami kb. két hét.

Ti,hogycgondoljátok?

2018. márc. 9. 21:57
 2/5 anonim válasza:
0%
Egyetlen óra hogy a francba tud megviseni? látszik, hogy nem szenvedtél eleget alvás, vagy éppen annak hiánya téren :D
2018. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Engem igazából, egyaltalán nem szokott megviselni az óraátállítás. Azt meg, hogy sok, vagy kevés az ezzel megspórolható áram, döntsék el, számítsák ki az "okosok".
2018. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:

> Szerintem nincs értelme.


Ehh… De hamar eldöntötted ezt mindenféle érvelés nélkül, pusztán azon az alapon, hogy nem tetszik. A kérdéskör elég komplex, hogy van-e értelme, az egy nagyon bonyolult kérdés. Tessék itt van jó pár előnyös és hátrányos következmény felsorolva: [link]


A dolog jellegéből fakadóan nehéz kérdés ez. Mert hogyan lehet mérlegre tenni mondjuk a CO₂ kibocsájtás mértékét és a depressziós emberek számát? Nincs közös mértékegysége ezeknek. Hány depressziós ember ellensúlyoz 1 tonna CO₂-ot?


Anno mikor a nyári időszámítást kitalálták, akkor igencsak előnyös volt, főleg egy gazdasági válságban, főleg gazdasági megfontolásból. Kérdés, hogy ezek az előnyök a megváltozott életünkben mennyire állnak még fenn, van-e még ma is annyi előnye, ami miatt a hátrányai ellenére is megéri állítgatni az órát. Jó kérdés, jelenleg az EU is vizsgálja ezt a kérdést, számos szakember bevonásával. Szóval annyira nem egyszerű a dolog, hogy az ember csak úgy rávágja, hogy „semmi értelme”.


Nyilván az óraátállítás okoz némi kellemetlenséget, én sem rajongok érte. (Szívem szerint én a nyári időszámítást hagynám meg télen is, de ez az én életmódomból fakad.) De különösebben nem zavar meg maga az átállítás, és ha objektív vizsgálódás után és ez alapján a különböző szakemberek többsége előnyösnek véli, akkor ennyi áldozatot meghozni a jó cél érdekében – ha az tényleg jó – nem egy nagy áldozat.

2018. márc. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írok igazi, komoly érveket sem mellete, se ellene. Csak úgx írom…


Ha a nyári időszámítás maradna állandó, akkor sok dolgot újra kellene fogalamazni. Ezeken nem múlik ugyan sem a paprikás csirke íze, sem a minden egyben mosópór ára sem.

De például mikor van dél? Amikor a nap a legmagasabb pontján jár virtuális útján. Fura lenne úgy megfogalamzi, amiben benne van az az egy óra eltérés.


Más megoldás is kínálkozik: nem állítjuk magát az órát sehová, hanem szokásainkat írjuk át.

Tehát a nap továbbbra is pont 12-kor legyen a tetőpontján, csak mi kezdjünk dolgozni egy óra eltéréssel, menjünk haza szintúgy.

Nem tök mindegy, hogy neve szerint 10-től 18-ig van valami nyitva, vagy 9-től 17-ig?


Érdekes dolog az időzóna is és az eredeti érv a világos estékkel.


Tavaly volt Romániában. Életemben előszőr más időzónába léptem. Nagyon fura volt, hogy este tízkor még teljesen világos volt. Egy egy időzóna szélessége időben kifejezve egy óra. Mi a miénknek a legkeletibb részén vagyunk. Amikor mi már sötétben vagyunk, Párizsban még csak kezd lemenni a nap.

2018. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!