Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 3napos böjt tapasztalatok?

3napos böjt tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretném fejleszteni a türőképességemet és az önuralmamat. Sok jot olvastam a böjt hatásáról a lélekre. Mivel dolgozom 3napig csak almát ennék illetve vizet innék. Ti hogy bírtátok ki,mik a tapasztalatok,milyen hatással volt rátok?

2018. márc. 11. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Böjt -önmegismerés. A testünk nem a koplalásra lett kitalálva, tehát tiltakozni fog. Ezt a tiltakozást kell az elmédnek uralni; ezt a tiltakozást kell tudni a hit erejével uralni. Hinni abban, hogy a táplálék nem minden
2018. márc. 11. 21:09
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Én próbáltam, hogy 3 napig csak víz.

Az éhség nem zavart annyira, csak fáradt voltam (érthető okokból) :D


Vagy egy hétig csak gyömölcslé (100%-os, nem azok a cukrozott vackok).

Ennél még éhes se nagyon voltam...

2018. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
56%

Nem tudom mi okból akarsz 3 napig böjtölni.

Ha egészségügyi okból akkor Dr Zacher Gábor is megmondta hogy ez egy hülyeség.


Ha vallási okból akkor azt mondom hogy szép a spirituális élet de most a földön élsz egy testben aminek meg kell adni amire biológiailag szüksége van.


Ezek után nem értem mi ez a 3 napos bölythülyeség.


Mindenesetre biztos hogy nem egészséges és nem természetes.

2018. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De, a táplálék minden, mint minden élőlénynek ezen a bolygón. Szükséges az életben maradásodhoz, szükséges a testi, mentális egészségednek, több ok nem is kell, mert ezek a leglényegesebbek az életben. A böjt csak felesleges önsanyargatás, ettől nem leszel lelkileg erősebb.

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de hülyeséget ne terjessz.

2018. márc. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy ha almát eszel, akkor az nem böjt, hanem almakúra. :D
2018. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már többször volt szó a böjtről.

A böjt NEM az éhezés!

Ha nem vagy hívő: teljesen egészségtelen dolog. Nézz utána a jojódiétának.

Ha hívő vagy: a böjt egy szolid, visszafogott étkezést jelent, és SOK GONDOLKODÁST a hitedről!

És az utóbbi a fontosabb!


Ami az almakúrát illeti: nem egészséges, mert savas - tönkreteszi a fogakat és a gyomornak sem jó. A böjt egy normális étkezést jelent!

Csak persze egy átlagembernek, aki megszokta, hogy sokat eszik, és akkor, amikor akar, és még mellé sűrűn nassol is... na, neki tényleg megpróbáltatás.

2018. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!