Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az automatikus, felhúzós...

Az automatikus, felhúzós mechanikus karórákat megéri megvenni? Mennyire kifizetődő hosszú távon?

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 éve van Seiko automatic karórám, én aszondom hogy bevált és megbízható, legalábbis bajom az nincs vele.
2018. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Célszerűbb digitális, azaz quartzórát venni. Nem kell felhúzogatni és nem annyira érzékeny a leejtésekre sem.
2018. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most tényleg az elemeken szeretnél spórolni?
2018. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dq ***** válasza:
100%

Üzérkedni akarsz rajtuk, vagy használni?


Ha használni, akkor talán legkevésbé jó a felhúzós, az automatikus jobb, és az elektromos a legjobb; ez persze csak egyetlen szempont. (Más szempontok: mennyire tetszik, mennyire pontos, extra funkciói és tulajdonságai)


Nekem automatikus SEIKO van, de gyakran siet, szerintem nem mozgok vele eleget.

2018. márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire kifizetődő"


Ha ennyire sóher vagy, ne vegyél órát. Az utcán mindig jön szembe valaki, aki meg tudja mondani neked az időt, ha szépen megkérdezed.

2018. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen, megéri. Egy teljesen mechanikus óra az szinte maga a művészet. Ahogy ketyeg, a hangja is kellenes lecsengésű, a fogaskerekek ahogy mozgatják egymást, szinte gyönyörködtet, ahogy látni működés közben... Az is szinte lenyűgöző. Látni benne a rugó nyers erejének a megszelídült továbbítását, ahogy a mutatókat elmozdítja. Nekem is van ilyen, sőt ébresztőórában is van felhúzós, és minden egyes ketyegésében szinte magam előtt latom a billegő mozgását, a gátkerék elmozdulását, a fogaskerekek aprólékos léptekben való forgását, a mutatók is szinte ahogy folyamatosan mozognak, annál jobban nem is lehetne szemléltetni az idő múlását... Lenyűgöző szimfonikus összjáték ez. Minden a helyén és aprólékos, precíz együttműködésben munkálkodik minden alkatrész azon, hogy az idő múlását láttassa és mutassa az időt.
2018. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os, te a szívemből beszéltél. :)

Annyira bekönnyeztem, hogy szívem szerint 2 zöld pacsit is nyomnék. :D

2018. márc. 30. 22:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Seiko mechanikus van, és nagyon királyság. :D
2018. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!