Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tartozásom van a NAV-nál a TB...

Steve24 kérdése:

Tartozásom van a NAV-nál a TB nemfizetése miatt, részletfizetést engedtek 12 hónapra, a hatodikban vagyok, és fizetem a 7300 Ft-ot (eüjárulék) is már 2 hónapja. Ha bemegyek az orvoshoz, taj szám alapján milyen színű jelzést kapok a géptől?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a tartozást fizeted vagy mellette saját költéségen a biztosítást is? Ha csak a tartozást fizeted, akkor úgy logikus hogy biztosításod továbbra sincs, így biztosítva sem vagy. Ugyanakkor az sem logikus hogy megbüntetnek, de nem köteleznek hogy fizesd magad után (de ha tényleg nem fizeted, akkor nyilván nem vagy biztosítva).


Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni a státuszodat online.

2018. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fizetem magam után a biztosítást 2 hónapja.
2018. ápr. 3. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, hogy miért nem kezdted el akkor fizetni az auktuális havi TB-t is, amikor az elmaradás miatti részleteket? Így most +4 hónap hátralékod keletkezett. Viszont ha 2 hónapot már befizettél, akkor valószínáleg biztosítottnak fog jelezni (de ha netán mégsem, az orvos akkor is ellát).
2018. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért kezdtem így fizetni, mert a NAV így rendelte el. Októberben kezdtem a hátralékot, Februárban pedig a normál TB-t.
2018. ápr. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!