Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem idegesítő?

Ez csak szerintem idegesítő?

Figyelt kérdés

A húgomnak 13 évesen lett barátja. Most már 15 éves, szóval már 2 éve együtt van. A barát egy kis taknyos és szinte minden nap nálunk van. Ebédel, vacsorázik és hétvégéken nálunk alszink. A húgom nem veszi észre hogy nem szereti és csak azért van nálunk mert itt eltűrik. A szüleim nem szólnak bele a dolgokba, mert a tesóm elég hisztis és ha megtiltanák akkor is elhívja (volt rá eset). A gyerek már annyira hozzászokott ehhez az élethez, hogy elterül a kanapén és a szüleim ágyában, engedély nélkül belenyúl a hűtőbe és eszik.

Ez csak szerintem idegesítő? Tudtok valamit tanácsolni, hogy hogy tudnám elzavarni?

Ui: A családban mindenkit zavar és a tesóm is kezdi a észrevenni a dolgokat.



2018. ápr. 3. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha elzavarjátok, elég egyértelmű, hogy mennie kell. Nem az ő háza... és a húgod sem viheti oda úgy, hogy a szüleid és te nem akarjátok.

Ha a szép szó nem használ, szerintem ki kell tenni mikor elmegy. Először azért szép szóval, megmondani neki, hogy ez zavar titeket, és hogy mégiscsak vendég, nem az ő háza. Ha ebből nem ért, akkor kitessékelni az ajtón, ajtót bezárni és nem visszaengedni.


Lehet ez drasztikus megoldás, de egyértelmű.

2018. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek a parazita életnek költség vonzata is van. Egy kamasz fiú etetése komoly teher lehet a családi kasszának. Ha engem kérdezel nekem ez tűnt fel leginkább. 1. A szüleidet ez nem érdekli?

2. A gyereknek nincsen családja ahol esténként leltárhiány van pizsamaosztáskor?

Én az anyagi oldaláról közelíteném meg, ha nem nagyon van elcseszva nálatok a rendtartás akkor ezt ép ésszel meg kéne érteni a húgodnak és a srácnak is, hogy a napi betevőért mindenkinek meg kell dolgozni. Az ember megélhetése pénzbe kerűl, ehhez a maga részét mindenkinek bele kell tenni. A húgodnak pl. jelenleg tanulással. Az én lányomnak is volt egy ilyen mihaszna pasija, és mikor mondtam, hogy nincs ingyen kaja akkor tovább állt. Szerencsére a lányom is belátta, hogy semmi értelme pazarolni az idejét egy sz@rházira

2018. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!