Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Grafologiaban jartasak,...

Grafologiaban jartasak, tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem,hogy egyes betük jelentese a betüszimbolikaban mint pl a "b" a birtoklase,a "c" es "cs" a csalade stb vajon a nemet nyelvben is ugyanezek a betük ugyanezt jelentik? Semmi iromanyt nem talaltam sem nemetül sem magyarul erre. Peldaul a francia grafologiaban a "c" az egoizmust,az "i" a precizitast jelzi. Ezert gondoltam,hogy talan a nemet grafologia is elterhet a mienktöl.


Köszönöm!



2018. ápr. 4. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A grafológiában NINCS betüszimbolika!!!!


Amire te gondolsz, az valami egész más lehet, de még véletlen sem tudományos dolog.

2018. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm de akkor ez mi? :


[link]

2018. ápr. 4. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

EZ nem grafológia, hanem annak álcázott humbug. Semmivel sem komolyabb, mint a számmisztika, vagy a horoszkóp - semmi alapja sincs, de a nem hozzáértökszámára jól hangzik, ezért át lehet öket verni ilyennel.


A grafológiában nem az egyes konkrét betükböl lehet valamit következtetni, hanem a "kerek" betük - a-o-d-b-c- stb - középsö sorbeli alakjából, méretéböl, a "száras" betük meg az illetö reál-humán irányulásáról valamit.

Az meg, hogy a "gy" pl a linkben a párkapcsolatra vonatkozik, végképp hülyeség, már csak azért sem lehet igaz, mert ilyen kettös betü jóformán semmilyen más nyelvben sincs, a grafológia meg nem nyelvspecifikus, hanem általános érvényü, és legfeljebb kisebb eltéréseket okozhat az egyes nyelveken használt iskolai írástipus.


Szóval ez a link teljesen használhatatlan, semmi komoly háttere sincs.

2018. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! A grafologiaval csak hobbi szinten foglalkozom,nekem tetszik es jopar könyvet el is olvastam. Ez a betüszimbolikumos resze megkavart. De ok,hiszek nektek.:-)
2018. ápr. 4. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamennyire jártas vagy a grafológiáben, biztos olvastál arról is, hogy nem egyedül a betűformák, hanem a betűk összekötése és egymáshoz viszonyított nagysága is meghatározó.

És ahogy előttem is írták, nem kötődik országokhoz, hanem személyiségekhez, jellemekhez.

Az általad megadott link egy amatőr halandzsa, és mégcsak nem is következetes.

Nem kell mindent elhinni, amit a neten olvasol, vannak ehhez jó és aránylag hiteles könyvek is.

De azt soha nem szabad elfelejteni, hogy a grafológia nem egy egzakt "tudomány", rengeteg tévedés és rossz értelmezés is előfordulhat benne.

2018. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,mint irtam elolvastam egy par könyvet es tudom,hogy a kötesek,meretek,margok stb a lenyeg. Csak erre ratalaltam es nagyon nem ertettem,hogy akkor hogy is van ez,hiszen azt irja,hogy a betüszimbolika a grafologia resze.

Köszönöm a valaszt!

2018. ápr. 4. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!