Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi okoz rémálmokat, és azok...

Mi okoz rémálmokat, és azok miért?

Figyelt kérdés
Most nem olyanokra gondolok, hogy valami trauma ért, vagy láttam egy horrorfilmet, és ezt fel kell dolgoznia az agyamnak, hanem leginkább az ételekre. Olvastam, hogy pl alvás vagy éjjeli bizonyos ételektől (azt nem, hogy mik) lesz rémálom. De az ételtől miért? Azt megértem, hogy egy horrortól vagy traumától miért, de, hogy most mondok egy példát, egy dupla csokis muffintól miért, azt nem.

2018. ápr. 7. 22:38
 1/5 anonim válasza:
Ha sokat zabálsz összevissza, akkor álmodsz rémeket.
2018. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz, ezt tudom, mint azt írtam is. A nagy kérdésem az, hogy mégis MIÉRT?
2018. ápr. 8. 00:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem bizonyos ételektől, hanem lefekvés előtt ha túlzabálod magad... akkor a szervezetednek emésztenie kell.


Az emésztés egy igen energiaigényes és megterhelő folyamat... ezt most nem részletezem, de rendesen megborít egy nehéz étel.


A szervezeted hormonszintjei ilyenkor megváltoznak, és ez feszült alvást okoz. Forgolódás, felébredések, felriadások. Élénk álomképek... a felpörgött szervezet ilyenkor nem képes nyugodt alvásra. A testhőmérsékleted sem tud leesni, ha közben emésztesz.


Megfigyelhetted, hogy a stresszes felületes alvás és felriadások okoznak félálom és rémálom szerű képeket.

2018. ápr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez valóban jó kérdés, sajnos érdemben én sem tudok válaszolni, viszont nekem még soha nem volt rémálmom ha elalvás előtt jóllaktam.
2018. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pupusz ***** válasza:
Az álmokat rengeteg minden befolyásolja az ételeken kívül is. A muffin pl. cukros, ami serkenti az agy működését, ahogy a csoki és az édességek is. Ha pörög az agy éjszaka, akkor rémálmok várhatók. Ha nincs édesség, de valamin pörögni akar, ami legmélyen nincs feldolgozva, akkor is. Az agy működéséről kevesebbet tudunk, mint a világegyetemről. És akkor még a spirituális opciókról nem is esett szó. Időjárás, frontok, élethelyzet, belső izgalmak, érzések is befolyásolják az álmokat. Szerencsés, aki nem szokott álmodni. Olyannal, aki csupa szépet és jót álmodik, még sosem találkoztam. Valószínűleg azért, mert fel sem kelne az illető. Érdekes, megfejthetetlen dolgok ezek. Az álmok magyarázatai viszont totál kamuk.
2018. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!