Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pontosan milyen zsebkés lehet...

Pontosan milyen zsebkés lehet nálam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvastam régebbi kérdéseket, és nem tudom, hogy azóta változtattak-e a törvényen.


Annyit tudok, hogy az élhossznak 80mm alatt kell lennie, és nem lehet rúgós zárú. Ezen kívül még van valami, amire figyelni kellene?


Régen is hordtam magamnál zsebkést, de tönkrement. :D

(Borsodi vagyok, itt elég sok embernek van, a tapasztalataim szerint. )


Például a penge lehet félig fogazott?


Itt van egy, amit kinéztem:


Spyderco Byrd Meadowlark 2 FRN

[link]


Az élhossza 76 mm, szóval elvileg megfelelő.


Zárnak viszont annyi van írva, hogy Hátsózár/Back-lock.

Ez pontosan mit is jelent? Rúgó van benne, vagy nem? Találtam YT-n egy videót egy ugyanilyen márkájú késről, de nem derült ki egyértelműen, hogy rúgó van-e benne vagy nem.


Köszönöm a segítséget előre! :D



U.I.: Ismerem a gázpisztolyokat, meg, hogy elég effektívek, de most nem az a kérdés, mivel nem CSAK önvédelemre használnám/használtam.



2018. ápr. 11. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogszabály nem változott.

Mindegy, fogazott-e a penge.

Az a "back-lock" nem tudom mi, meg hogy miért nem írják le magyarul - talán a penge becsukódása elleni védelem lehet...?

U.i: akár Borsodban, akár máshol, ha nem vagy jártas a késben, ne nagyon akarj vele önvédekezni. Ha a másik egy kicsit tapasztaltabb, elveszi, belád állítja. Aztán majd magyarázkodhatsz Szent Péternek, hogy te nem így gondoltad.

2018. ápr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


És nézz utána miben más a "hordok" és a "nálam van" között

2018. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!