Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leszakadt a karórám és letörte...

Leszakadt a karórám és letörtek belül a mutatók. Ezt fedezi a garancia?

Figyelt kérdés

Egy fémszíjas karóráról van szó. Kb 1 hónapja vettem és munkába menet leszakadt a kezemről. Nem tudom hogy. Lehet kicsúszott belőle egy szegecs vagy ilyesmi.


Van egy ilyen szempont a garanciában, hogy idegenkezű beavatkozás esetén nem térítik a kárt. Na a fémszíjat máshol csináltattam meg, mert nagyon bő volt, mivel ott ahol vettem nem foglalkoznak ilyennel.

Van ilyen szempont is , hogy nem rendeltetésszerű tárolás illetve használat esetén nem javítják vagy cserélik. Ezek kizárhatják a garanciát, ha leszakad a kezemről?


2018. ápr. 14. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyári garancia arra az esetre érvényes, ha a gyártó hibájából következik be értékvesztés.


Ha másvalaki, akár idegen szakszervíz végzett bármilyen beavatkozást a szíjon, akkor az onnantól az ő felelőssége, más munkájáért a gyártót nem terheli felelősség. Jól is néznénk ki, ha Pista bácsi elkhúr valamit, aztán azt a gyártónak kéne - ingyen! - helyrehozni.


Nem, ha máshol csináltattad, akkor velük kell ezt leverekedni, a gyártó el fog zavarni a csipába, és teljesen jogosan.

2018. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!