Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alábbi szabálysértésnek mi...

Az alábbi szabálysértésnek mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
Röviden: A barátommal elmentünk vezetni (ő 16 még nincs jogsija, én 20 vagyok nekem van) és egy várostól távoli, betonos úton (nincs festés, se tábla) ,szántóföldek körül mentünk és kérdezte vezethet-e, mondom nem. Aztán megengedtem neki és mentünk 1-esben max 40 métert. És rendőrökkel találkoztunk. Elkérték a papírokat és a barátomnak mondták hogy küldeni fognak levelet. Kapott is, én nem. Be kell mennie kihallgatásra. Ebből mekkora gond lesz? Figyelmeztetés? És ha pénzbüntetés akkor kinek és mennyi kb? Normális válaszokat szeretnék. Köszönöm!

2018. ápr. 15. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogszakértő, de szerintem a rendőri intézkedés téves volt. A barátod kiskorú, vezetői engedéllyel nem rendelkező személy, szülei nem voltak jelen. A felelősség egyedül a Tiéd, és Téged kellett volna, illetve kellene ebben az ügyben felelősségre vonni. Te nem engedhetted volna meg a kiskorúnak, hogy vezesse az autót. Őt szülei jelenléte nélkül nem hallgathatják ki, egyedül őt nem idézhetik be kihallgatásra. Ez az én véleményem.
2018. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2018. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, jogi szempontból érdekel.
2018. ápr. 15. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor => JOG kategória!
2018. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 25 ezer forintos bírságot kaptam amikor ugyanebbe a szituációba kerültem (17 voltam). De kihallgatásról szó se volt.
2018. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!