Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakás bérléssel kapcsolatban...

Lakás bérléssel kapcsolatban szerintetek ez mennyire számithat szerződésszegésnek? Érdemes bepróbálkoznom?

Figyelt kérdés

Ketten béreljük a lakást, de 5 hónapja a lakótársam baratnője szinte minden nap itt alszik, sokszor egész nappal is itt van. A tulajnak és lakótársamnak is sokszor szóltam már emiatt, de semmit nem ért. Persze mindent felesben fizetünk ketten. A lakótársam pedig új szerelmi kapcsolata miatt rendesen ki akar dobni innen, szóval el is kell költöznöm. Nem fizettem mostanában rezsit, költözésem napján szeretném közölni, higy szerintem ez szerződésszegés volt, és nem vagyok hajlandó maximum a harmadád kifizetni a rezsinek. Szerintetek ezzel lehet elérni valamit? A kauciót megvonhatja tőlem? Lehet belőle bajom, ha esetleg hivatali szerveket is be kell vonni a dologba?

Köszönöm


2018. ápr. 18. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Neked a tulajjal van szerződésed, nem a lakótársaddal, ha a szerződésben ki lett kötve, hogy rajtatok kívül más nem tartózkodhat a lakásban, a lakótársad akkor is a tulajjal szemben követett el szerződésszegést, nem veled szemben, te erre nem hivatkozhatsz. Ha meg nem volt ilyen kikötés, akkor egyáltalán nem történt szerződésszegés, szóval igen, ha nem fizetsz, akkor visszatarthatja a kauciót, mivel az - egyebek mellett - erre is szolgál.
2018. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!