Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóban nem létezik a pokol?...

Valóban nem létezik a pokol? Gondoljatok csak bele mekkora kamu nem mármint egy örökké égő pöcegödör egy csávesszel akinek szarva van meg 3 ágú lándzsája mint egy disney fő gonosznak.

Figyelt kérdés

#vallás #Isten #sátánizmus #Jehova #ördög #pokol #dobozista #mindenista #hej ho pista
2018. ápr. 20. 02:44
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Sok vallás létezik, valamelyik szerint van, valamelyik szerint csak képletesen értendő, valamelyik szerint nincs.


Az ördögképed az inkább művészeti eredetű, semmitn bibliai :)

2018. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te vagy az a provokátor, aki különböző témakörökhöz irogatsz a Bibliából, vallásból kiragadott szövegekhez álkérdéseket?

.

Nézz utánna a neten, honnan ered a Pokol léte, mi volt annak idején a gyehenna, ahova a bűnösök a példabeszéd szerint kerültek.

Mindjárt beljebb leszel.

Ha te a halálod utáni forró kénköves üsttől remegsz életedben, oda is fogsz kerülni, hiszen a félelem megteremti a félelem tárgyát.

Mások csak pocsékul fogják érezni magukat, ha a Pokol nem hely, hanem állapot.

2018. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De végső soron ez is csak tapasztalas egy állapot nem hiszem hogy örökké tartana és hogy kérdésedre is valaszoljak nem nem én vagyok én csak egy szimpla felhasználó vagyok aki kérdéseket tesz föl :);)
2018. ápr. 20. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"...nem hiszem, hogy örökké tartana... " Szíved joga azt hinni, amit akarsz, ahogy masoknak is. Van aki hisz a pokolban, van aki nem és ki ilyennek kepzeli el, ki olyannak. Sőt, meg olyat is találsz, aki a földi létet érzi pokolnak.
2018. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Egy ork ***** válasza:
Én inkább azt kérdezném meg, miért feltételezed, hogy "egy örökké égő pöcegödör egy csávesszel akinek szarva van meg 3 ágú lándzsája"?
2018. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ez egyszerű mert ezt a képet alakitottak ki bennem meg ugy általában mimdenkiben. én azt gondolom hogy a pokolot már itt a földön is megtudja az ember teremteni magának nem kell ahhoz meghalni hogy pokolra kerüljön már igy is sok olyan ember van aki a poklok poklát éli meg mimdennap
2018. ápr. 21. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos, hogy leegyszerűsítsük a dolgot, akkor a következőt mondom!

Az ember lelke öröklétű, így teremtett minket az Isten az Ő hasonlatosságára és képmására az "Élet Leheletét" lehelve az emberbe!

A testi halállal nem szűnik meg az ember lelke és tudata! A testben leélt élete határozza meg az örök-életét!

Ha a bűnei nem bocsátattak meg és nem talált megbocsátást és kegyelmet Jézus Krisztusnál, akkor az örök-élete a bűnei terhének, következményének mardosásában, égésében fog telni.

Ha van is lándzsa meg kínzó is a lényegen nem változtat!

A lényeg pedig az, hogy az ember tudata, lelki léte halhatatlan, öröklétű! Létezik megbocsátás Jézusnál. Ha nem fordulunk Jézushoz kegyelemért és megbocsátásért, akkor a bűneik terhei mindenkor nyomasztani, égetni fognak testi halálunk után!

2018. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 világvége1 ***** válasza:
46%
Létezik pokol. Bár tényleg nem ég, és ördög sincs benne.
2020. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dr.G.M. ***** válasza:

Hinduként válaszom:


Az örök kárhozat nem lehet igazságos. A tetteknek következménye van, de mindig van esély helyre hozni a dolgokat. Másrészről az ember szabadakaratot kapott, tehát Isten nem élhet ítélkezési joggal, viszont ez fordítva is igaz: nem várhatjuk el Istentől, hogy kitapossa előttünk az utat.

Tetteinkért felelnünk kell, tehát van kárhozat, de nem lehet örök.

2020. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!