Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek német, vagy orosz...

Szerintetek német, vagy orosz legyen a másodlagos idegen nyelvem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most megyek középiskolába, és abban a suliban, ahova felvételiztem, ott vagy oroszt, vagy németet lehet tanulni.

Egyik tanárom még hatodikban mondta, hogy az oroszt kevesen beszélik, - nem az anyanyelvi beszélők számadataira értette ezt a kijelentését, - és hogy milyen jó kereseti lehetőség magyar-orosz/orosz-magyar tolmácsként vagy fordítóként elhelyezkedni, - noha nem ezt a gondolatot követve gondolkodtam el ezen, hanem azért, mert én már próbáltam korábban egy fakultatív tanóra keretében elsajátítani a németet, de egyszerűen nehéz az angol után, amit még most is tanulok, illetve abban a suliban is fogok majd tanulni, mivel az angol tagozatra jelentkeztem, - hozzá kell tennem, a nyelvtan nem igazán megy nekem, do, does, doesn't, did.



Üdvözlettel,

15L



2018. ápr. 20. 19:40
 1/5 anonim válasza:
Inkább németet, az felnőtt korban sokkal hasznosabb lesz
2018. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a német a hasznosabb, de ha úgy érzed, hogy az orosszal jobban boldogulsz, inkább válaszd azt. Végülis, valóban sokkal kevesebben beszélik és ha ott van mellette az angol, nagy gondjaid nem lehetnek.
2018. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp az oroszt választanám, de valóban hasznosabb lenne később a német.
2018. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tervezel majd külföldön dolgozni, akkor mindenképp német.
2018. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én vagy Amerikába, vagy Svájcba mennék ki -, jelenleg ezek a terveim, de Amerika jobb lenne szerintem, mert ott legalább van kinnt egy rokon.
2018. jún. 10. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!