Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postázásról mindent ki tud...

Postázásról mindent ki tud tapasztalatból?

Figyelt kérdés

A lényeg,hogy nem szeretnék órákat tölteni a postán,mert még nem postáztam.

Szóval tételesen meg tudná valaki válaszolni a kérdéseimet esetleg kiegészíteni,ha kihagyok valamit? Ruhát szeretnék postázni kb. 200-250 gramm és meg kell mondanom a vevőnek,hogy mennyit utaljon.

Mennyibe kerül:

Normál boríték?

Bélyeg rá?

Postakész boríték?

Vagy mibe és hogyan csomagoljam címezzem,küldjem,hogy viszonylag olcsón is jöjjek ki és minden rendben legyen a csomaggal/levéllel?



2018. ápr. 20. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 500 grammig levélként feladhatod. Mivel a postán is változnak a szabályok egyenesebb út lenne rögtön tőlük kérdezni
2018. ápr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem 500gr, hanem mérethatárok vannak. Tényleg? Posta.hu??
2018. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Olvastam az oldalukon,de nem megyek ki belőle,hogy mennyibe is a végösszeg. Egy szimpla átlátszó csomagban,amiben eredetileg van a hossza 22 cm,szélessége 16 cm. Ez az adat egyszer véve. 1-szer kell vagy 2- szer kell venni?

Egyébként már írtam nekik e-mailt és rengeteg idő múlva válaszoltak és semmi használhatót nem írtak. Azért írtam ide,mert sokan postáznak vagy küldenek futárszolgálattal és gondoltam talán lesz valaki,aki érthetően nem összekutyulva el tudja magyarázni.

2018. ápr. 21. 16:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne,ha olyan valaki segítene,aki pontosan tudja és nem csak találgat, találgatni én is tudok. Lekezelő kommentektől légyszíves kíméljetek, segítség kéne és nem leszólás vagy okoskodás. Köszönöm előre is.
2018. ápr. 21. 16:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Eleve nem értem mit szeretnél.

"A lényeg,hogy nem szeretnék órákat tölteni a postán"


Az hogy mennyit vagy a postán nem attól függ, tudod-e hogy mennyit kell fizetni. Becsomagolod, megcímzed és ott fog kiderülni hogy mennyit fogsz érte fizetni. Ha postakész a boríték annak az ára fent van a honlapon. Ha abba belefér a cucc akkor annyit fizetsz. Ha a levél korlátaiba nem fér bele akkor csomagként fog elmenni de ezt meg nem te döntöd el otthon hanem a postán a felvevő kisasszony és csak utána tudsz árat mondani a vevőnek...

2018. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A posta.hu-n fent van a táblázat, hogy mi mennyibe kerül 2018-ban.

A méretet, súlyt neked kell tudni, nálad van a cucc. Az alapján ki tudod keresni a táblázatból, hogy mennyibe kerül.

Postakész borítékba max. akkor fér bele, ha valami gyerekruháról van szó, mondjuk egy ici-pici pólóról, amit össze lehet hajtogatni egy borítékba. Felnőtt ruha nem hiszem, hogy belefér még a nagyobb méretű postakész borítékba sem.

2018. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A méretek alapján, ez belefer egy nagyobb borítekba is, ha nem túl vastag es akkor ajanlott levelkent fel tudod adni. Viszont borítekolás, csomagolas utan, pontosan le kell mérned, mert azt írod: 200- 250g a súlya, marpedig 250g- ig 575ft(elsőbbségikent 680ft), 500g- ig viszont már 795ft(elsőbbsegiként 955ft) a feladási díj.
2018. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg esetleg túl vastag, akkor postacsomagként tudod feladni, 2kg- ig, 1530ft- ért. Mondjuk, vannak mas csomagküldő szolgálatok is, de azoknak a díjait, előírasait, nem ismerem.
2018. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na ezekért írtam, hogy a díja csak a postán fog kiderülni...
2018. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 21. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!