Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondási idő alatt elkezdhet...

Felmondási idő alatt elkezdhetek máshol dolgozni?

Figyelt kérdés
Egészségügyi ok miatt felmondtak a munkahelyemen 45 nap a felmondási idő aminek a ledolgozásától eltekintenek mert nem tudom azt a munkát végezni de addig állományba vagyok. Ez idő alatt ha találok munkát elkezdhetek máshol dolgozni? Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 21. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyszerre két főállásod.
2018. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Állományban vagyok de munkát nem végzek. Fel vagyok mentve a munkavégzés alól. Azt mondták ettől munkába állhatok máshol de inkább utána járok előtte
2018. ápr. 21. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: Az oké, hogy a felmondási idő alatt, nem kell dolgoznod. De fizetést kapsz még? Hivatalosan "állományban" vagy? Mert ha igen, akkor addig nem lehet még egy főállásod.
2018. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán úgy értettek, hogy ha találsz új munkahelyet, a felmondási idő lejárta előtt is megszüntethető a munkaviszony és akár azonnal munkába állhatsz az új helyen.
2018. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy ha találok vmit dolgozhatok csak az adó lesz magasabb. Anno volt nálunk részleg megszűnés és akkor is úgy volt hogy még 2 hónapig állományban voltak az emberek kaptak fizetést de mellette aki találta másik munkát nyugodtan dolgozott. Nem értek hozzá azért kérdezem hogy valóban lehetséges e.
2018. ápr. 21. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyi sületlenséget...


Persze, hogy dolgozhatsz máshol. Nem csak felmondási idő alatt, vagy felmentési idő alatt, hanem bármikor.


Ezt a munkáltató csak akkor tilthatja meg, ha a gazdasági érdekét sérti. Például a konkurenciánál helyezkedsz el, vagy a munkád minőségének rovására megy a másik jogviszony.

Valamint akkor nem lehet másik munkaviszonyod, ha a mostani szerződésben ezt eleve kikötöttétek.


Ezt hívják többes jogviszonynak. Volt olyan időszakom, amikor 3 helyen is dolgoztam egy időben. Csak jeleznem kellett a munkáltatóknál, hogy máshol is van munkaviszonyom. Ezt a törvény írja elő, tájékoztatási kötelezettségként.


Ennyi...

2018. ápr. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném, hogy nincs "főállás, mellékállás", mert minden munkaviszonyban szerzett jövedelem után ugyanannyi a levonás, tehát járulékot és személyi jövedelemadó előleget is vonnak belőlük. Mindegyik helyen.
2018. ápr. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!