Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni A kőszívű...

Tudnátok segíteni A kőszívű ember fiairól szóló házi dolgozatomban?

Figyelt kérdés

1. Melyik szereplőre ismersz?

a, kém, elcsapzott jegyző Nemesdombon, izzó vastóban lelete halálát

b, becsületes hazafi, békeidőben házmester és csizmadia, ő segítette Richárdot becsületbeli ügye vérehajtásában

c, "most még csak követségi titkár, idővel magasabbra lesz hivatva"

2, Ki mondhatta magáról?

a, "Kevesen vitték ilyen sokra a honvédő seregben: nemrég akasztófára szántak, most én parancsolok sok katonának."

b, "Az igazi költő mindhalálig kitart mestersége mellett."

3, Ki mondta kinek?

a, "Eredj,tudasd az altisztekkel az új tábori jelszót: Nyergelj, fordulj!"

b, "Becsületes embernek lenni a legjobb üzlet."

c, "Fizetni fogunk, kisasszony, arról legyen nyugodt! Fejet fejért!...Olyan sírt csinálunk Magyarországon, hogy három nemzedék nem fogja elfeledni, és divat lesza a gyász ruha viselése tíz esztndeig!-Én gyűlölöm a hazámat!"

4, 12-15 mondatos fogalmazás Az oroszlán szívű édesanya címmel.

Kérlek segítsetek, mert sürgős lenne. Előre is köszönöm.



2018. ápr. 21. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyvet, vagy legalább nézd meg a filmet és tudni fogod a választ. Nem tudom miért gondolja minden diák azt, hogy majd mások fognak dolgozni helyette.
2018. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"mert sürgős lenne. "

akkor bele kell húznod kismókus.


Ráadásul a Mek-en is fenn van, így kereséssel is meg lehetne találni a válaszokat, ha nem lennél ennyire tehetetlen.

2018. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!