Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munka, külföld, hazajövetel,...

Munka, külföld, hazajövetel, albérlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdésem, lenne, illetve kezdeném a történetemmel. Kijöttem külföldre 3 hónapja, és sjanos elmérgesedett a helyzet manapság az étterem ahol dolgozok napi 4-5 órát biztosít vagy néha még annyit, se így az 500 fontos single room fizetése mellett, semmim nem marad. Mondhatnátok alternatívákat, válts szobát ez nem így működik kaució stb miatt, vagy váltsak munkahelyet, ismétlem kisváros így várost kellene váltanom, és ak ilátás az , hogy munkaadó megmondtan yár az sajnos ilyen is marad. Akárhogy is próbáltam másodállást keresni nem lehet , mivel a rotámba megkapom a következő heti beosztást, az hogy hazaküldenek nem lehet belekalkulálni, pénzt ennyi idő alatt semmit nem tudtam összegyűjteni, így váltani is nehéz lenne. Sajnos eléggé nagy pofára esés mert otthon jó életem volt, kb 350 volt a keresetem, így kint reméltem kamatoztatni tudom tudásomat de ez nem volt lehetséges. Eldöntöttem, hogy hazamegyek és szégyen vagy nem beszélek az előző munkaadómmal. Felvázolva a gondolatom kérdés a következő, itt az albérleti szerződésbe hárman béreljük a házat, 1 évig egy közvetítő által, pénzt mégis a főbérlőnek adom oda ,de ezt a közvetítő se tudja mennyit, kaució 500 font volt. Tulaj mondta ha hazaakarok menni fizessem ki maradék hónapokra 500 fontokat és azt csinálok amit akarok, ez nem így működik szerintem mivel nem kötelezhet erre. Ha én lelépek mert nem tudok normálisan kommunikálni vele, akkor csak a kauciót és a hónap maradék részeit bukom? Mert következő hónapba akarok hazamenni, így is kifizetem előre az 550 font lakbért meg kaució bentmarad, az eléggé fer dolog és hónap első hetén mennék haza? szerintetek?

2018. ápr. 22. 07:32
 1/5 A kérdező kommentje:
illetve kimaradt a kérdésből, ha a bankszámlám nem szüntetem meg akkor lesz rajta tartozás vagy valami? elvileg nincs havidíja
2018. ápr. 22. 07:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar mentalitás.

Felteszek egy hülye kérdést: mi áll a szerződésben?

2018. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
amint írtam, hogy hárman béreljük a házat egy évig.
2018. ápr. 22. 17:36
 4/5 A kérdező kommentje:
magyar mentalitás vagy sem te nem pénzért dolgozol? volt már olyan neked, hogy off napokon nem tudtál mit enni?remélem nem mert nem kívánok ilyet senkinek.
2018. ápr. 22. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ebből a hat szóból állna a bérleti szerződés.
2018. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!