Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leginkább hol és milyen...

Leginkább hol és milyen környezetben lehet szaporítani a fokföldi (afrikai) ibolyát?

Figyelt kérdés

Már említettem eme virággal másik kapcsolatos kérdést ami esetleg butaság:

A fokföldi ibolya (afrikai ibolya) nemesítése?

Erre is lehet válaszolni nyugodtan :)).

A lényeg:

mikor rákattantam erre az aranyos, egyben nagyon szép kis virágra nem akartam mást csinálni mint szaporítani.

igen... rákerült a sor, de rossz ötlet volt :(.

Vagy is hát nem volt az, de nem sikerült.

Csináltam nekik melegágyat, de Anyukám figyelmesztettet pár nap azután, hogy, ha rácsöppen a pára akkor barna foltos lesz a virág mivel nem szereti, ha nedves a levele.

El is rohadtak a levelek.

Mivel az anya virágot is közéjük raktam neki is elsárgult vagy is foltos lett a levélkéi. Remélem az se pusztul el.

Szóval mégegyszer megszeretnék próbálkozni e kis virág szaporításával, de megfelelő körülmények között.

Vagy is:

- Milyen föld kell neki?

- Miben lehetne legjobban szaporítani? (Edény)

- És hol lehet legjobban tárolni ahol meleg van?

Mivel nekünk a kis házunk nagyon rosszul van építve, ablakaink rossz helyen is van beépítbe úgy hogy a virág sehol sem ér elegendő napfényhez.

ja! És hogy lehet öntözni hogy nehogy belerohadjon a virág a földbe? Mert mindig túl vizes lesz a föld.

Ha tudsz segíteni akkor szívesen elolvasom tapasztalataidat!

Köszönöm!



#virág #virág szaporítás
2018. ápr. 25. 19:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!