Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elektronikus személyi igazolvá...

Elektronikus személyi igazolványon mire jó ha ujjlenyomatot adok?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 28. 09:35
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%

Egyelőre kb. semmire. Elvileg az elképzelés az volt, hogy olyan esetben is lehessen használni a személyit, mikor biometrikus azonosítás szükséges. A személyi lehessen használható példának okáért útlevélként, ahol egy ujjlenyomat leolvasóval könnyedén ellenőrizhető lehetne az, hogy valóban a te személyidről van-e szó. De ilyen jellegű azonosítás jelenleg nincs, erre a személyi nem használható. Lehet, hogy a jövőben lesz olyan felhasználás, aminél praktikus lehet, de egyelőre nincs ilyen felhasználás, pusztán megadták ehhez a megfelelő hardveres-szoftveres támogatást a személyiben, mint eszközben. (Ugye itt a tyúk vs. tojás esetét akarták megoldani, hiszen addig nem lesz biometrikus azonosítási rendszer, amíg nincsenek ehhez megfelelő eszközök, de addig nem is lesznek ilyen eszközök, amíg nincs olyan rendszer, amihez ez szükséges.)


Tehát egyelőre semmi praktikus hasznod nincs belőle, személyes véleményem szerintem nem is érdemes megadni. (A biometrikus azonosítással nekem informatikusként vannak problémáim. Mert egy jelszó ellopható, és ha ez megtörténik, akkor gond van. Viszont egy jelszót meg lehet változtatni, és máris újra védve vannak az adott szolgáltatáshoz tartozó adataid. A biometrikus azonosítás során (ujjlenyomat, íriszkép stb.) ezekből is csak bitek lesznek, bár nehezebben, de elvi szinten ez is ellopható. Csak az a bökkenő, hogy ezeket nem tudod lecserélni, nem tudsz új ujjlenyomatot csinálni magadnak. Ezeddig nem tudok róla, hogy ebből lett volna bármilyen probléma, de elvi szinten szerintem aggályos egy meg nem változtatható adattal azonosítani.)

2018. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért gondoljunk bele abba hogy a mobiktelefonokon megadjuk az ujjlenyomatunkat de egy személyinél, útkevélnél meg nem akarjuk megadni. Én ugy vagyok vele hogy megadom mert valamire biztosan jó lesz későbbiekben hisz 6 évre adják meg. Nem beszélve arról hogy egyel több szempont alapján tudnak azonosítani hogy tényleg te vagy e az akinek mondod magadat. Ha az útkevél kiváltható lenne vele az lenne az igazi, van esély hogx ez is eljön de még sok idő úgygondolom.
2018. ápr. 28. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!