Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lesz valaki érzelmileg...

Hogyan lesz valaki érzelmileg stabil?

Figyelt kérdés

Érzelmileg és lelkileg is instabil vagyok, valahogy lehet ezt fejleszteni?

(Légyszi csak normális válaszokat)



2018. máj. 5. 22:44
 1/2 anonim válasza:
100%

Ezt sajnos elég nehéz röviden leírni. Korábban én is elég instabil voltam érzelmileg, és miután tudatosan megpróbáltam erősödni, eltartott jópár hónapig/évig, amíg mostanra elértem valamit. :D De ha jobban belegondolok, nem lehetne az ilyen fejlődést időhöz kötni, mert az ember folyamatosan tanul/tapasztal dolgokat magával és másokkal kapcsolatban is, egész élete során. Én például arra is rájöttem, hogy sokmindent sokáig rosszul hittem magamról. Nagyon sokan kijelentették nekem kiskoromban, hogy milyen vagyok, és én idővel el is hittem, amikkel megcímkéztek. Például hogy túlságosan érzékeny vagyok, félős, bátortalan, naiv, crybaby, és a társai. :) Kisebb traumák miatt valóban érzékenyebb voltam, de mikor három éve mélypontra kerültem lelkileg és sokáig nem tudtam, hogyan gyógyuljak ki abból a 'depresszióból', elkezdtem mélyebben gondolkodni, magamba nézni, visszaemlékezni, helytállni újabb és újabb szituációkban, figyelni a saját reakcióimat és érzéseimet...tudom furán hangzik, de ez kellett ahhoz, hogy rájöjjek, mennyi olyan ismeretlen területet nem fedeztem fel még a tulajdonságaimban, hitemben, öntudatomban, amiből erőt meríthetnék.


Ezzel a sztorival nem hinném, hogy sokat segítettem, de ha gondolod írj nyugodtan privátban, szívesen beszélgetek erről, hátha tudok tanácsokat adni. :) (17l)

2018. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ahogy az elso irta az jó, de csak akkor ha valóban magadba látsz annyira, hogy megtaláld a probléma gyökerét, azert komoly önkritika is kell, hogy ha te hibáztál azt felismerd. Nekem is ez volt, sokat agyaltam hogy ki, hol, mit rontott el. Utána kb újraépitettem mindent magamban...(de ezt már fölösleges leirnom)

A rovidebb módszer pedig az, hogy olyan emberekkel, barátokkal veszed magad körbe akik mindenben tamogatnak, és megerősitenek. pl: vannak olyan barátaim akik előtt sokkal talpraesettebb, "erősebb" vagyok, de olyanok is akik kb. elnyomnak. Na ezeket az elnyomókat kell kerülnöd, és tojni kell mások véleményére.

Amugy lehet h hulyeseget irtam, de magam oldottam meg a problemamat, es nem nagyon tudom jobban leirni. Esetleg pciszhologus.

Ha gondolod nekem is irhatsz, hátha tudok segiteni :)

17/f

2018. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!