Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lucifer valódi neve ahhoz...

Lucifer valódi neve ahhoz hogy fényhozó szerintetek mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Számomra úgy tűnik minthogyha egy másik vallásból jöt volna hiszen a fényhozó nem lehet gonosz csak régen a keresztény egyház gonosznak titulálta és ezért lett ő az ördög régebben sok egyéb vallást nyomtak el hasonló módszerrel nem lepődnék meg ha így lenne de én csak találgatok. Biztos van olyan köztetek aki megtudja magyarázni ezt nekem.

2018. máj. 6. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt túlbonyolítani. A Fényhozó az eredeti neve, és ő nem volt mindig gonosz, Isten egyik angyala volt, csak szembeszállt Istennel.
2018. máj. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 követ62 válasza:
67%

Ma, ha meglátsz egy cuki kisbabát nem feltételezed, hogy ha felnől ő lesz mondjuk egy sorozatgyilkos, bankrabló, vagy egy szadista erőszakos valaki stb. Pedig sanszos. Mert ugye a régebben élt gonosz emberek is cuki babaként kezték. És nem hiszem, hogy erre nevelnék a szülei. És itt nem a szélsőséges szülőkre gondolok. Még a neve is lehet olyan ami pozitív jelentéssel bír.


Lucifert Isten tökéletesnek teremtette. Nemtudni miért, honnan jött belé a felfuvalkodottság (Ezékiel.28:17), de beképzelt lett. Azután már gyorsan csúszott a lejtőn.

Szembe szállt Istennel, az angyalok egyharmadát magamellé állította. Ezzel kivívta nagmagának az ellenség, vádoló (Sátán) nevet.


A bűnre, gonoszságra nincs magyarázat. Ha lenne abban a pillanatban létjogosultsága lenne.

Megmagyarázhatatlan. Él valaki egy tökéletes életet, egy tökéletes környezetben, tökéletes szeretet veszi körül és mégis önzővé válik. ÉRTHETETLEN!

És láthatjuk világunkban hová vezetett a döntése. Valamit mindazok döntése akiket elhitetett és mellé álltak.


De a jó hír, hogy van belőle szabadulás. Csak élni kell a lehetőséggel.

2018. máj. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért ő volt a gonosz azért mert kérdéseket tett fel azért mert lázadó volt mert tudást adott nekünk én nem látom ebben a gonoszságot mert az igazi szeretet az lázadás. Mi isten valami diktátor valaki szol egy rossz szot és már is pokolra jut mint Lucifer. Öszintén nem vagyok abban biztos hogy ő gonosz. Igen tudást adott nekünk amiért kiüzettek a menyből minket de inkább legyen tudásom minthogy agyatlan birkaként kelljen tovább élnem. Esélyt adott nekünk arra hogy valami nagyszerűt csináljunk a tudással. Egyébként meg elég unalmas lett volna ha nem változik semmi es mindenki a paradicsomban marad agyatlan állatként.
2018. máj. 6. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:

#3, bocsi, de nagyon félreérted. Isten nem diktátor, és pont ezért is nem akadályozta meg Lucifert, mert tiszteletben tartotta a szabad akaratát. Isten senkit nem küld pokolra. A pokol egy Istentől elválasztott állapotot jelent, és ezt az állapotot a személy maga választja. Ha nem Istent választottad, a saját szabad akaratodból leszel tőle elválasztva a halálod után, nem Isten küld oda.


Mellesleg az is tévhit, hogy Isten nem akarta, hogy tudást szerezzünk. Nem a tudással volt a baj, hiszen az értelem képességével teremtette meg az embert, hanem azzal, hogy az ember olyan akart lenni, mint az Isten, istent akart játszani.

2018. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem látom hol hiba ha az ember istenné akart válni akkor istennek nem kellett volna bele avatkoznia hiszen nem diktátor ahogy mondtad hagynia kellett volna. De mihelyt észrevette hogy más is lehet olyan mint ő egyből jött a kiüzetés borszaszta. Az embernek valóban megvan a lehetősége hogy istenné váljon de ez még csak lehetőség számunkra mert válhatunk ugyanugy állatoká is. Ez a két út áll előttünk állat vagy isten. Remélem az utobbi teljesül.
2018. máj. 6. 14:30
 6/10 anonim válasza:
51%

"Isten nem lakozik kőből csinált templomokban, bennetek van"

"Istenek vagytok, a fenségesnek fiai mindahányan"


Bibliából idézve... Gondolkozz!


#1-es: Lucifer nem isten angyala volt, még ma is az angyala, ő a legelső teremtménye, maga a fény. Nem gonosz, nem jó, ezeket a címkéket csak mi ragasztjuk rá.


Nincs olyan hogy jó és rossz, csak igaz van és hamis.


Itt nálunk van akinél a kutya a gazdival alszik az ágyában, vietnámban pedig megeszik a kutyát. Melyik a jó és a rossz? Kinek a szemszögéből?

2018. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na egy teljesen másik meg közelités nekem tetszik :D Pontosan azért tettem fel a kérdést mert mér nem voltam biztos benne hogy ez a két fogalom jó és rossz valóban olyan egyértelmű mint ahogy általában lefestjük sőt igazából a létezésük értelme is megkérdőjelezödött számomra.
2018. máj. 7. 23:47
 8/10 anonim ***** válasza:
A spiritualitás is azt mondja ki, hogy az ördög valamiben először fényt akart mutatni az első emberek felé. De ezt már pontosan nem tudom. Csak aztán nem úgy történtek a dolgok, ahogyan ő azt szerette volna. Én szoktam Gonosznak nevezni, de ehelyett inkább rafináltként és önös érdekűként jellemzik. Például neki nem előnye, ha sokan felébredünk spirituálisan. Ezért sajnos megtámadja a spiriteket.
2018. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dr.G.M. ***** válasza:
A Fényhozó arra utal, hogy a tudás és a felismerés fényét adta az embernek. Isten tökéletes, de robotszerűnek alkotta meg az embert a Kereszténység szerint. Ebben a tekintetben még a Sátán nem negatív figura. Viszont célja, hogy az ember rosszul használja fel a tudást, amit elhozott neki,és ebben rejlik a gonoszsága.
2020. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Látom nagyon mély gondolataitok vannak erről :D. Az én tudásom annyiban kimerül, hogy láttam a Lucifer címu sorozatot. Ott is emlegették a Lightbringer azaz fényhozó nevet. Bár én nem hiszek ebben az egészben, még istenben sem, de ott a sztori olyasmi volt, hogy Lucifer fellázadt, ő volt a kis ´´rebell´´, isten ugye ezt nem akarta, úgyhogy száműzte a pokolba, így lett fényhozóból lucifer. Aztán ezt megunta, és eljött a földre. Amúgy ha érdekel lesd meg a sorozatot, szép napot.
2021. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!