Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átcimkéztem egy árút, nagyon...

Átcimkéztem egy árút, nagyon lelkiismeretfurdalásom van, lebukhatok?

Figyelt kérdés
A praktikerbe pár napja egy növényből volt két féle, én pedig kicseréltem a cimkét az olcsóbb és a drágább között, és így jóval olcsóbban vettem meg. Nagyon lelkiismeretfurdalásom van, sose csináltam még ilyet, utólag lebukhatok? Hogy szokott ez lenni? Mikor derül ki?
2018. máj. 7. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom odáig nem terjed a megbánás hogy visszamész és feladod magad vagy megpróbálod jóvá tenni, mert tudod hogy rendőrségi ügy lehet a vége.


Úgyhogy maradnak a sunyi trükkök:

Ha ennyire zavar, menj vissza és vásárolj le annyit pluszban amennyit elloptál. Visszacsinálni már nem lehet, de legalább elrendezheted annyival hogy visszaadod más módon amit elvettél.

Vagy veszel egy ajándékutalvány X értékben, de nem vásárolod le vagy adod oda másnak, így az üzlet megkapta a pénzét és pluszban marad, te pedig eltéped az utalványt így nem kerül felhasználásra.

2018. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esélye. Ha videófelvétel készült a cimkecseréről, akkor lehetne esetleg valami esélye az üzletnek. Amennyiben van bizonyító erelyű felvétel, még mindig nem tduják ki vagy, hacsak nem számlára vásároltál.

Máskor ne csinálj ilyent, főleg, hogy nem valami létfontosságú dologról van szó. Ha valaki egy hete nem evett semmit, s ellop egy csomag parízert, az is törvénybe ütköző, de valahol éthető. Ez az akció nehezen magyarázható.

Van a kérdésedben egy kettősség. Lelkiismeretfurdalásod is van, meg a lebukástól is félsz.

Utóbbiból szabadulhatsz, ha visszamégy a boltba, s elmondod, valami nem stimmel, mert kevesled az árat, amit számáltak. Persze így meg a dolgozókra tolod a felelősséget, mert hát apénztárosnak is észre kellett volna venni. Meg ha abból indulnak ki, hogy téves cimkézés történt, akkor meg egy másik dolgozó is hibázott.

De nyugodj meg, nagyobb izgalom lenne neki kideríteni, hogy ki lopta őket meg így.

Régen volt egy olyan kifejezés, amit kálónak hívtak. Ez egy keret volt a kisebb veszteségekre az önkiszolgáló üzletekben. Szerintem ma is van egy olyan keretük, amibe az ilyen dolgok beleférnek. Ettől függetlenül veszteség, s pár forintért is feljelenthetnek.

2018. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Látom, kérdezőkém, töröltetted az első hozzászólásomat. Nme tetszik, hoyg tolvajnak neveztelek? Pedig az vagy. Egy utolsó, senkihézi tolvaj.


Nem tetszik?


Nem kellett volna lopni.


Külön szánalmas, hogy nem azon töröd a fejed, hjogy hogyan tehetnéd jóvá, hanem hogy lebukhatsz-e így utólag.


Lepontozhatsz, moderáltathatsz, de ez nem változtat azon a tényen, hogy egy utolsó, gerinctelen tolvaj vagy.

2018. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megbántad? Meg. Csinálsz még ilyet? Nem.

A praktikernek is megérte mert a világnak tett szivességet.

2018. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megbántam de nem szeretnék ezért szégyenpadra kerülni.

Soha többet nem csinálok ilyet, bár szerintem a legtöbb ember élete során már csinált ilyeneket, viszont mint látszik nekem ezt nem bírja a lelkiismeretem.

El akarom felejteni inkább, csak előtte jó lenne megnyugodni.

2018. máj. 8. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:

"bár szerintem a legtöbb ember élete során már csinált ilyeneket"

Ne ezzel próbáld vígasztalni magad. Az emberek többsége becsületes.

2018. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez egy keret volt a kisebb veszteségekre az önkiszolgáló üzletekben. Szerintem ma is van egy olyan keretük, amibe az ilyen dolgok beleférnek."


Ez olyan szlogen, mintha legitimálnád a kis értékű lopást, hiszen ha nem buksz le vele akkor úgysem okoztál kárt, nyugodtan csinálhatod, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod sem. Hiszen a boltnak úgyis van kerete az ilyenre.

2018. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!