Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet visszahozni a...

Hogyan lehet visszahozni a kezdeti varazst a kapcsolatba, es hogyan lehet javitani a beszelgetesen? 18/L

Figyelt kérdés
Mar nem olyan a baratommal a kapcsolat mint az elejen, ami termeszetes valamennyire de most mar nagyon "lapos". Pedig az elejen nagyon jo volt, es mellesleg nagyon rendes srac. igazabol nem ert a kapcsolatokhoz, nem igazan tudja kezelni a problemakat, nem beszel roluk es inkabb maga akarja megoldani. (Eddig nem voltak olyan nagy problemak igazabol) Elottem egy baratnoje volt csak, es nagyon keves ideig voltak egyutt. Igy nem sok tapasztalata van kapcsolat teren. Mi nemsokara fel eve leszunk egyutt. Mindketten tisztaban vagyunk azzal hogy az elejen jo volt es most mar nem igazan.. Viszont furcsa termeszete van es nem nagy erzelemkinyilvanito igy meg egyszer sem mondta pl. hogy szeretlek, vagy jo talan az elejen egyszer.. Es szova tettem mar regebben es annyi volt ra a valasz hogy minek mondogatni en nem vagyok olyan, majd szolok ha mar nem szeretlek.. Szoval kicsit nehezkes vele (de nem olyan borzalmas ez a szeretlekes resze mint amennyire hangzik, jo hat jol esne neha egy erzelemkifejezes de elfogadom igy is) es en ezek ellenere is szeretem es minden mas apro hibajaval egyutt is szeretem es szeretnek valamit tenni hogy ujra olyan jo legyen mint az elejen. Egyebkent a beszelgetes teren nem allunk tul jol, en amugy nem vagyok tul nagy beszedes senkivel sem, meg a szuleimnek sem tudok nagyon mit mondani es igy a baratommal sem beszelunk annyira nagyon sokat csak atlagos dolgokat.. az elejen jo volt de aztan egyre kevesebbet beszeltunk mar es azt mondta mindenki massal el tud beszelgetni csak velem nem megy valamiert. (En amugy barmirol elbeszelgetek akarmit mondanak vagy kerdeznek) szoval kicsit bonyolult. (de en legalabb oszinten elmondom amit erzek, nem hallgatom el a problemaimat stb) es szerintem fokent a beszelgetes hianya miatt is lett szerintem egyre rosszabb. Es meg az ra tesz hogy nem beszel erzelmesebb dolgokrol, (azt mondja hogy o nem ilyen, az nem o lenne es nem megy neki ez) meg nem mondja el ha valami problemaja van, es emiatt mas kedve lesz mostanaban egyik naprol a masikra es mashogy is viselkedik, es akkor is alig mondja el hogy mi a baja. Az a fajta ember aki csak halogatja a gondjait bajait a kapcsolatban is es mikor elege lesz akkor meg felveti a szakitast csak ugy a semmibol, de aztan par nappal kesobb mar megvaltozik a velemenye amikor nagyjabol sikerul megbeszelni. Pedig en meghallgatnam es megbeszelnem vele szivesen, meg amugy is kettonkrol szol ez az egesz ram is tartozna..es kozoltem is vele nagyon sokszor hogy mondjon el mindent, es ha nem tul jo akkor is mondja el, megfogom erteni es hogy jobb mintha elhallgatna mert abbol csak nagyobb baj lenne es ennek ellenere sem mondja el.. Egyik oka az is ennek hogy nagyon utal veszekedni-vitatkozni, neki a megbeszeles is mar vitazkozas kb.. Szoval fura, es ha kerdezek valamit hogy mit miert erez vagy hasonlo akkor azt mondja nem tudja. Es nem tudom en sem hogy mit lehetne tenni ezzel kapcsolatban. Erzelmesebb dolgokrol massal sem nagyon beszel. De viselkedesre altalaban olyan normalis, szoval nem tul nyalas meg nem tul rideg.. Bocsanat a megfogalmazasokert, lehet kicsit ertelmetlen de nagyon sokat tudnek irni errol es próbáltam roviden amennyire lehet. Erre a ket dologra varnek normalis tanacsokat. Koszonom ha ramszantad az idodet :)

2018. máj. 8. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Kérdezd meg, mit szeretne, mit csinálj (vele). Aztán tedd azt, amit mondott.

Ezt megcsinálod párszor, utána te is mondhatod magadtól, hogy most ő mit csináljon (ha magától nem ajánlja fel).

De ha az ilyesmi trükkök se működnek, akkor nincs nagyon mit tenni.

2018. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Egy Zsófi nevű lány válasza:
Lehet hogy már nem téma, végül is egy hónapja volt a kérdésed. De szerintem vagy meg kéne értenie, hogy muszáj kifejeznie magát, vagy egyszerűen nem fog működni. Nem jó egy olyan kapcsolat, ahol csak az egyik fél erőlködik. Egy kapcsolatot két ember tart, nem egy. Nekem is az volt a problémám a barátommal, hogy nem fejezte ki a dolgokat, és nem tudom mi a problémája, aztán persze ez egy lavinát indított el. Én akkor úgy döntöttem hogy szakítok vele mert ha ő nem teszi bele azt az energiát, hogy megerőltesse magát és beszéljen/cselekedjen akkor nincs miről beszélni, akármennyire is szeretem. (Ő egyébként azóta mindent igyekszik kifejezni, úgy érzem egyre jobban megtanulja, hogyan kell érzésekről beszélni még akkor is ha nem kellemesek.)
2018. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!