Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért potyognak le a meggyfáról?

Miért potyognak le a meggyfáról?

Figyelt kérdés
Miért potyognak le a meggyfáról és a cseresznyefáról a gyümölcskezdemények, még csak a mag a szárral? De szinte a teljes termés leesett már a földre. Azt hiszem, nem is volt fagy. Ez annak a jele egyáltalán?

2018. máj. 13. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szilvadarázs lesz.

[link]


Pár éve én is így jártam, a lehullott zöld termést össze kell szedni és el kell égetni.

Idén már nem tudsz mit tenni, jövőre kora tavasszal tegyél ragasztós csíkot a fa törzsére és időben kell rovarölővel permetezni.

2018. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A meggy és a szilva két különböző gyümölcs.

A szilvadarázs csak a szilvákat támadja. A körtedarázs meg csak a körtéket.


Fagy természetesen nem volt mostanában.

Ha rovarkárt nem látsz rajtuk vagy a fán, akkor törd fel a magokat, szerintem azt fogod tapasztalni, hogy a magbél össze van száradva, ha van egyáltalán.

Ez a megporzódás elégtelen volta miatt szokott lenni. A virágok egy része fejlődésnek indul megporzódás nélkül is, de egy idő után ezek a gyümölcsök lehullanak, még zölden.

(Más ok is lehet, de ez az általános, gyakran előforduló ok.)

2018. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. máj. 14. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!