Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orvos azt mondta h lehet h...

Az orvos azt mondta h lehet h 24oras vernyomasmerot fog adni. Kicsit izgulok miatta. Nektek mi a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Anya multkor elvitt az orvoshoz mert mostanaban gyakran szedulok es ott az orvos 170/85 volt a vernyomasom es vmi miatt elkesdett szurni a melkhasom es alig kaptam levegot.bar elegge izgultam es lehet amiatt. Es akkor az orvos mondta h lehet kellesz a 24oras vernyomasmero.
2018. máj. 20. 03:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A kütyütől ne félj. Egy dobozka lesz rád akasztva, ami időnként megméri vérnyomásod. Nem fáj, de éjszaka felébreszthet, meg lehet a fürdést kihagyhatod, mert mindig rajtad kell lennie.

Amúgy csak tedd a szokásos napi teendőidet.

2018. máj. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvosoknak van tapasztalatuk azzal kapcsolatban, hogy a betegek izgulnak a rendelőben. Ha rendszeresen megfordulsz nála - nem csak a várnyomásod miatt - akkor azt is tudja, mennyire vagy ott izgulós. Ennek az állapotnak van vérnyomásnövelő hatása is. Sőt van aki annyira ideges az orvosnál, hogy akár el is ájul. Mások meg teljesen közömbösek.


Az otthoni mérésnél ilyen nincs, ha a készülék korszerű, automata, akkor még a téves mérés is szinte kizárható.


Részben erre is jó a 24 órás mérés, de nem csak erre.

A vérnyomásunk természetes módon változik a nap során. Akkor is emelkedik, süllyed kissé, ha semmit sem csinálunk, hanem egész nap csak fekszünk vagy ülünk.


Ezzel az eszközzel képet kap az orvos arról, hogyan alakul ez nálad, s milyen eltéréseket mutat az elvárttól.

Vagy még előtte meg fogjátok beszélni, milyen tevékenységet ne folytass, mert annak vérnyomásemelő hatása van. Pl. ha "rendesen" biciklizel. Azaz nem csak komótosan elgurulgatsz vele az iskolába/boltba, hanem keményen megnyomod egy 60 km-es kört menve.

Ha nem is beszéltek róla, akkor utólag rá fog kérdezni, hogy amikor emelkedett értéket mutat, akkor mit csináltál éppen.


Kicsit kellemetlen a karodon, az oldaladon, de a te egészségedet szolgálja. El kell viselni. Meghatározott időközönként felfújja a mandzsettát, elvégez egy mérést, s azt tárolja. Semmi egyéb nem történik.


Hasonló EKG szerkezet is van, az szívet vizsgálja 24 órán át. Mindkettőhöz volt szerencsém.

2018. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rajtam volt már nem zavart. Már nem emlékszem fél vagy egy óránként mért. Fürdéskor levettem. Tudtam mikor mér újra akkorra visszaraktam. Ki lehet bírni
2018. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!