Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utólag derült ki hogy két...

Utólag derült ki hogy két évig nem voltam bejelentve! És nem akar végkielégítést fizetni! Valaki ötlet? Többi lent! | V

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy cégnél legyen xy!

2013 ban kezdtem! Szerződést írtunk ! Semmi probléma nem volt nem hiányoztam nem voltam beteg csak szabadság volt!

Igy csak felmondásom után a papírokon vettem észre hogy 2015 től vagyok felvéve :/ rákérdeztem hogy ez mi magyarázatot nem tudtak adni rá gondolom be se jelentett csak kamura megírtuk a szerzodest. Most hogy elköltözött a vállalkozás és nem tudtam volna bejárni azonnali hatállyal felmondtam! Én ugy tudom járna végkielégítés de nem nagyon erőlteti magat ! Melyik érdemessebb munkaügyi bíróság vagy ügyvéd által megkeresés?



2018. máj. 20. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A végkielégítés a legkisebb problémád ez esetben, mert így jó 2 évnyi tb-vel vagy elmaradva. Ha te mondasz fel egyébként sem jár ilyesmi.
2018. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen az is baj!!!!

De azzal már nem tudok mit tenni!

Viszont említettek hogy ha rendkívüli felmondással léptem ki akkor jár a végkielégítés ! Ezért kérdeztem hogy mi a valóság interneten böngészve találtam erre irányuló dolgot ott azt írták jár!

2018. máj. 20. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:

Bizonyítékgyűjtés legyen az első.

Szerződés ugye megvan.

Munkabért hogy kaptad? Ha bank tudja igazolni, hogy minden hónap elején érkezett ugyanattól a cégtől egy nagyjából ugyanakkora összeg, nagyon nehezen fogja tudni kimagyarázni, hogy ez nem munkabér volt.

Kollégák tanúskodnának?

2018. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"De azzal már nem tudok mit tenni!"


De tudsz.

Bíróságon van ingyenes panasznap, oda elmehetnél.

2018. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mivel te mondtál fel így semmilyen esetben nem jár végkielégítés.

Végkielégítés csak akkor jár, hogy ha a munkáltató mond fel ( ha azonnali ha hatállyal rúgnak ki akkor nem jár) és kölcsönös megegyezéses felmondásnál járhat, ha úgy egyeztek meg.


Tehát a végkielégítést elfelejtheted, mert az nem jár.


A papírjaiddal menj be a nav-hoz és ott kérdezd meg, hogy 2013 tól hogyan vannak fizetve utánad az adók.

2018. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]

Itt pedig azt írjak hogy jár a dolog 2018!

Igen megvan a szerzodes is 2013 ra

Meg minden napról van bizonyíték fuvarozó cégnél muszaj vezetni menetlevel! Mivel mindennek nyoma van igy sok a bizonyíték ! Kollégák tanúskodni is eljönnek nyilván ők is akkor igy voltak bejelentve :/

És még annyi ha felnyomom akkor akik jelenleg ott dolgoznak és esetleg nincs bejelentve megütheti a bokáját ?

Mert igy nem tudni hogy ők be e vannak!

2018. máj. 20. 23:14
 7/14 A kérdező kommentje:
A fizetést kézbe kaptam! Nem akartam számlára!
2018. máj. 20. 23:16
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mivel te mondtál fel így semmilyen esetben nem jár végkielégítés."


Ez így nem igaz, mert van olyan eset mikor járhat. Ebben az estben azonban nem.



"A fizetést kézbe kaptam! Nem akartam számlára!"

Gratulálok. A linkelt cikket pedig olvasd el megegyszer. Már amennyiben képes vagy rá.

2018. máj. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a bérjegyzékeket kaptál, az is bizonyító erejű. Továbbá minden papír, levelezés, de leginkább a szerződés. Ha aláírtátok, az érvényes, tökmindegy, hogy nem jelentett be. Persze magától ez nem fog megoldódni, jogi útra kell terelni. Viszont végkielégítés nem fog járni, de gondolom, nyugdíjat szeretnél, úgyhogy nem árt ezt helyretetetni.
2018. máj. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi a probléma azzal hogy nem számlára ment? Ja hogy nem támogattam a bankokat értem!

Szerintem van választásom hogy hogy kérem a fizetésem ez nem befolyásoló tényező !

Bér papír van! Szerződés van! Minden bizonyíték megvan hogy sumakolt! A kérdés leginkabb arra irányult hogy mondtak hogy járhat ezért tettem fel a kérdést !

Olvassam végig? Képzeld elolvastam és ott is utal egy resz arra hogy járhat!

De attól hogy tanácsot kérek meg nem kell lekezelőnek lenni!!! Koszi

2018. máj. 21. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!