Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tudnak az angol anyanyel...

Miért tudnak az angol anyanyelvűek több szót mint magyar anyanyelvűek?

Figyelt kérdés

Az alábbi Wikipédia cikket olvasgattam (Szókincsméretek összehasonlító listája):

[link]


Itt az alábbit írják egy magyar szókincséről:

3-5000 szó: egy átlag magyar aktív szókincse

5-10000 szó: egy átlag magyar passzív szókincse


Az angol szókincsről az alábbit írják:

16 000 szó: A 18 éves korukig vagy tovább az oktatásban részt vevő angol anyanyelvű beszélők legalább ennyi szócsaládot (szótövet) ismernek.


2018. máj. 20. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi okokból nagyobb szókincs alakult ki. Ha az általunk és általuk ismert fogalmakat hasonlítanánk össze, az megegyezne, csak mi kevesebb szóval fejezzük ki ugyanazt.


A nyelvek egy skálán helyezhetőek el, melynek egyik végén van az olyan nyelv, ahol minden jelentésárnyalatra külön szó van (az angol ilyen), másik végén az, ahol kevesebb szó van, de jó részüknek egy teljes oldalon át sorolja a szótár a jelentését (pl. az arab ilyen). A magyar ezen valahol középtájon lehet.


Gondolj bele, ami nálunk a nap, az náluk lehet Sun és day is, ami nálunk dél, az náluk lehet south és midday is, és most direkt olyan példákat hoztam, ahol egybefüggenek a jelentések, tehát nem véletlen egybeesésről van szó, mint a "nyúl" szó két jelentésénél.


Hogy az angolnak mitől lett ilyen nagy, precíz szókincse, annak történelmi okai vannak, amiket nemrég leírtam itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

2018. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy ez egy tök jó kérdés; moderátor, áttennéd légyszi valami nyelvi, tudományosabb kategóriába ehelyett az egyebek helyett? Köszi
2018. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ejha, nem is tudtam, hogy ennyire gazdag az angol nyelv. Nem értem így, hogy sokan akkor miért szidják, hogy egyszerű nyelv. Ebből nagyon az kövtkezik, hogy sokkal több mint amilyennek sokan gondolják.
2018. máj. 21. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlen szidás, hogy egyszerű nyelv, csak ténymegállapítás. Nem a szókincsre mondják, mert általában egy nyelvnek nem az szokott a nehéz része lenni, hanem a nyelvtan. Ha összehasonlítod egy német, olasz, stb. nyelvtannal, már látszik, hogy egyszerűbb. Magyarhoz, lengyelhez, göröghöz képest pláne. Nincs bonyolult igeragozás, eseteket nagyrészt csak a szórend fejezi ki, az egyetlen szívatós dolog a kiejtés, de pár év gyakorlattal az is megy.
2018. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!