Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy bír ki valaki majdnem 30...

Hogy bír ki valaki majdnem 30 évet egy ilyen munkával és munkahelyen?

Figyelt kérdés
Jelenleg ahol vagyok, a lakóhelyemtől 220 km-re lakok munkásszállóban, a napi 12 óra az a minimum, szabadidőm szinte egyáltalán nincs. A munka az eléggé változó hogy milyen nehéz, egyik nap szerelni kell egyszerű dolgokat, másnap bonyolultabb műszereket kell ellenőrizni, harmad nap egész nap betonozás, de néha 24 órát kell menni egyben, szerencsére ez félévente csak egyszer van. Többen mondják hogy 24, 28, stb. éve vannak már itt. 5:00-kor kell kelni, 5:30-kor indulás van, majd 21:00 után vagyunk megint a szálláson. Hogy lehet ezt 30 éven át bírni?

2018. máj. 21. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A szükség nagy úr.

Például ezért érdemes továbbtanulni.

2018. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vannak ott diplomás mérnökök és tök ugyanezt csinálják amit én meg a többiek.
2018. máj. 21. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Fizetésről 1 szót nem írtál, de ha te ezért az állásért a minimálbért vagy egy átlagos fizetést kapsz csak akkor szerintem most hagyd ott és menj ki külföldre dolgozni. Haverom érettségi után (kisebb pincéri karrierrel a háta mögött) elment külföldre egy hajóra dolgozni: először mint mosogató, utána a konyhán segéd, azután mint pincér, most pedig mint bárpultos. Ezt hívják karrier építésnek. Semmi kurzust sose végzett és mosogatónak szó szerint bárkit felvesznek. Kemény meló meg kell hagyni, még most mint pultos is mondja hogy nehéz és napi 10 órát le kell nyomjon egy huzamban körülbelül egy 20 perces szünettel. De a havi 1500 eurót megkeresi (úgy hogy ott természetesen szállásért és kaját fizetik neki). Először mint mosogató napi 12-14 órát gürcölt havi 1100-1200 euróért. Ez is nehéz munka de azt mondom hogy értelmes mert pár hónap alatt megszedi magát pénzel, hazajön pihenni 1-2 hónapra (amikor tényleg csak pihenni jön haza és nem szórja a pénzt ez alatt az idő alatt) utána meg megy vissza. Ez csinálja még pár évig és megszedte magát elég jól a nagybetűs életre kezdetnek.

Ellenben az amit te leírtál ha csak nem kapsz ért akkora fizetést mint amennyit én írtam akkor lófasz, semmi értelme hogy csináld. 24, 28 éven keresztül? MI VAN? Én kb 5 év múlva fognám magam (és ha tényleg semmi más kilátásom nem lenne) megpróbálnék kirabolni 1 bankot vagy tudom is én. De azt amit te leírtál hogy szó szerint éveken keresztül csináljam nap mint nap és a hosszú évek után is úgy jöjjek el onnan hogy alig rakta félre valami pénzt. Ez így lenne élet számomra.

2018. máj. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Ez így nem lenne élet számomra.
2018. máj. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csatrad ***** válasza:
valszeg nem volt az mindig olyan amit irtal. hozzaszokni barmihez lehet. gondolj bele aki 30 eve bortonben ul, kinaban egesz varosok elnek igy.
2018. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!