Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Építhetek kerítést a saját...

Építhetek kerítést a saját telkemre a szomszéd kerítése elé?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ha szembe állunk a telekkel a telek előtt húzódó és a jobb oldali kerítés megépítése, karbantartása az én feladatom, a hátsó kerítés közös, míg a bal oldali kerítés létesítése a szomszéd feladata.

Jelenleg az a helyzet, hogy a saját telkemet szeretném körbekeríteni igényesen, betonalapú, zsaluköves kerítéssel, szeretném a saját költségemre a bal oldali kerítést is megcsinálni, ami nagyon igénytelen (betonalap nélküli korhadt fa oszlopokon álló drótkerítés) Alatta nő a gyom és a szomszédtól tüskés növények, szúrós gyomok burjánzanak át a telkemre. Szeretnék egy igényes jól karbantartható kerítést, rendes betonalappal a saját költségemre kialakítani, de a szomszéd nem ment bele, hogy a nyomvonalba helyezzem az új kerítést. Csinálhatok az ő kerítése elé a saját telkemre kerítést? (Tudom, hogy bukok néhány centimétert a telkemből és valószínűleg, ha kész lesz kiszedi az övét, nagyítva a saját telkét, de a rendezettség kedvéért bevállalom.) A kerítés nem fogja meghaladni a két métert és nem lesz áttört, mert zavar, hogy néznek.

Igazából csak megerősítést várok, hogy ezt megtehetem, ugye?

Nézegetem a szomszéd jogokat, de nem találtam még választ.

Ha van javaslat, hogy mire ügyeljek még, hogy ne legyen megtámadható a művelet, kérlek jelezzétek.


Köszönöm szépen! :)



2018. máj. 22. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem simán, de kérj állásfoglalást az önkormányzat birtokvédelmi osztályától. Az is lehet, hogy a te feladatod annak az oldalnak is a karbantartása, ill. van valami spéci helyi szabály, amiről mi nem tudhatunk, hisz még a település nevét sem ismerjük. Legjobb esetben simán kiránthatod a régi kerítést,és építhetsz a helyére.
2018. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdésekben a legilletékesebb a területi építésügyi hivatal. (nem biztos, hogy van a településeden, utána kell járni, hogy hol található)

Szerintem hetente egyszer biztosan van ügyfélfogadás, és ott aztán képben vannak az összes létező és hatályos jogszabállyal.

Én többször voltam, mindig tudtak válaszolni.

2018. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha már odamész, akkor érdemes megkérdezni, hogy valóban kapott-e engedélyt a pali, vagy engedély nélkül módosított, és ha kapott, akkor jogszerűen kapott-e.
2018. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!