Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért használ sok afrikai...

Miért használ sok afrikai nemzet a zászlójában piros, sárga, es zöld színeket?

Figyelt kérdés
Honnan eredeztethető ez a gyakori színkombináció? Guinea, Bissau-Guinea, Mali, Kamerun, Benin, Ghána, Etiópia, Togo, Kongó és Szenegál zászlaja is ezen színekből tevődik össze. Van a dologban valami színszimbolika?

2018. máj. 26. 02:03
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Utánanézés és meglévő tudás nélkül, arra tudok tippelni hogy régebben, arrafelé ezeket a színeket lehetett könnyebben előállítani.

Abból következtettem erre, hogy azt tudom hogy lila szín ezért nem szokott zászlókon lenni.

(Csak azért írtam le, mert ha nem érkezne válasz ez is több mint a semmi.)

2019. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért pl. Latin-Amerikában a fehér, kék, sárga, piros színű zászlók az elterjedtek (Venezuela, Kolumbia, Ecuador, Paraguay, Panama, El Salvador, Honduras, Nicaragua stb..)
2019. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!