Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik ország zászlajában van...

Melyik ország zászlajában van lila szín?

Figyelt kérdés

2018. máj. 27. 15:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Összesen két zászló van, amelyeken egy-egy pici foltban ott a lila szín: Nicaraguáé, ahol egy apró szivárvány egyik sávjában van ott, és Dominikáé, ahol az ország címerállata, a császáramazon papagáj tollazata lila-zöld. Mindkét zászló jellegzetessége, hogy csak a 20. században vezették be őket.
2018. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyikben sincs, mivel a festékanyag kinyerése drága és körülményes is volt (drágább volt az aranynál egységre vetítve), így nem terjedt el olyan szintű használata hogy minden zászlót/anyagát befessék vele. Mire elérhető áron lehetett alkalmazni őket, addigra pedig az országok már bevezették a saját zászlójukat.


Vannak országok ahol minimálisan van lila a zászlóban (20. század óta), de ha ez házi feladat akkor neked kell a választ megtalálnod.

2018. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat gyanánt írtam ki.
2018. máj. 27. 16:57
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hangzott, de elárulom a titkot hogy az első két válaszoló honnan ilyen informált:

Google: purple flags, első két találata mindent leír.

2018. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Gyakori kérdéseken ilyet írni...
2018. máj. 28. 06:35
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Akkor te nagyon el vagy tévedve. Ez az oldal arra lett kitalálva, hogy ha magadtól nem találsz valamire választ akkor másokat megkérdezhess. De nem arra hogy másokkal kerestesd meg amire te lusta vagy. Két szót kellett volna beírnod a keresőbe és megnézni mit ír.
2018. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nincs azzal semmi baj, hogy ha valaki megkérdez valami olyat amit nem tud, olyasvalakitől, amit tud. Ellenben egy ilyen oldalon azzal jönni, hogy "használd a googlet"... szerintem ne írj ilyeneket, mert csak magadat égeted. Bár név nick nélkül... ;) :P
2018. máj. 28. 09:09
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Pedig igaza van, mert ez nem egy olyan kérdés amire csak szimplán nem tudod a választ, hanem egy olyan, hogy lusta voltam rákeresni és majd hátha valaki összefoglalja nekem.
2018. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Névtelenül? :D


És azt honnan tudjátok hogy nem keresgéltem rá a választ, hanem egyszerűbbnek találtam ki írni ide? Láttátok valahol, vagy mi?

2018. máj. 30. 08:48
 10/30 anonim ***** válasza:
2018. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!