Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki azt mondja tanulj...

Ha valaki azt mondja tanulj meg fogalmazni azt míért írja?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 06:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
És ha valaki azt irja tanulj meg szöveget értelmezni Akkor azt miért irhtja?
2018. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Tán mert nem jól értelmezte a szöveget?
2018. jún. 1. 07:24
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor biztos félreérthető volt.
2018. jún. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha valaki azt mondja, hogy tanulj meg helyesen írni?

A fogalmazás, szövegértelmezés csak utána jön.

2018. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Előtérbe helyezem, hogy senkit nem szeretnék sem megbántani, sem kioktatni.

Ha valaki azt mondja: "tanulj meg fogalmazni", az arra vonatkozik, hogy nem volt teljesen érthető a kérdésed, vagy a válaszod. Mielőtt kiírunk egy kérdést, gondoljuk át, pontosan mire szeretnénk választ kapni. Ha ezt egyértelműen szavakba tudjuk ölteni, akkor a válaszadók értik a kérdés lényegét, tehát jól megfogalmaztuk, és eszerint válaszolnak majd. Az, hogy a kérdés leírása tele van helyesírási hibákkal, súlyos probléma, de másodlagos. (Egy fogalmazás osztályozásában is a sorrend: T= tartalom, H=helyesírás, K=külalak)

Léteznek emberek, akik önhibájukon kívül nagyon-nagyon nehezen, rengeteg segítséggel, időráfordítással, gyakorlással, vagy néha egyáltalán nem tudják elsajátítani a "helyes" helyesírást. Azonban, ami kérdésként, vagy válaszként felvetődik bennünk, azt érthetően meg kell tudni fogalmazni, és ehhez nincs köze a helyesírási nehézségekkel járó (sok esetben lelki eredetű) betegségnek.

2018. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5 hiba van a kérdésedben.

Bár így is meg lehet érteni... viszont úgy nézel ki, mintha értelmi fogyatékos lennél. Te milyen tanácsot adnál egy értelmi fogyatékosnak?

2018. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Míért van 5 hiba a kérdésemben?
2018. jún. 2. 07:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Meg nem is láttol engem akkor míért mondasz ilyeneket hogy értelmifogyatékos nem vagyok az mert felbirom fogni amit mondanak nekem
2018. jún. 2. 07:21
 9/16 anonim ***** válasza:

Na, sajnos úgy néz ki, hogy tényleg az vagy.

Idáig nem ezt mondtam, de most már gyanús.

OLVASD VISSZA, hogy mit írtam. Érted? Mit mondtam?

A másik meg, hogy tényleg van 5 hiba az írásodban. Vagy azt hiszed, hogy nincs? Tehát akkor engem nézel hülyének?

2018. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az !!!
2018. jún. 5. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!