Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tanulás és a sport nem...

A tanulás és a sport nem mehet együtt? Szüleimnek igazuk lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy nemrég elkezdtem újra focizni, amit nagyon élvezek, mert minden jól megy. Emellett gimnáziumba járok, ahol persze tanulni kell. Na már most a szüleim szerint jó az, ha az ember sportol, de szerintük nekem sok lesz ez, mert heti 4 edzés van 16-17:30-ig + az utazás (mondjuk ez nem sok max 15-17 perc oda, kb 18-18:15-re érnek haza. A másik, hogy még van egy plusz nyelvórám, amivel szintén kell foglalkozni. Szüleim azt mondják, hogy hagyjam abba a focit, mert nem lesz jó, és romlani fognak a jegyeim. Szerintetek?



2018. jún. 1. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha te úgy érzed, hogy menne egyszerre, akkor csináld. Neked kell eldönteni, nem a szüleidnek. Te tudod, hogy mennyi a kapacitásod.
2018. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2*Sü ***** válasza:

A tanulmányi eredményeid erősen meghatározhatják, hogy hol tudsz továbbtanulni, ennek tükrében milyen végzettséggel fogsz rendelkezni, milyen esélyeid vannak a munkaerő piacon, mekkora fizetésből fogsz évtizedeken át gazdálkodni, milyen életszínvonalat fogsz tudni fenntartani. Persze ez sincs kőbe vésve, 40 évesen is szerezhetsz egy új diplomát, de ez a nehezebbik út.


Lehet, hogy annyi történik csak, hogy a rosszabb tanulmányi eredményeid miatt a havi kereseted 15 000 Ft-al kevesebb lesz két évtizeden keresztül. Megéri az a 3,6 millió forint, hogy te pár évig ne csak a „grundon”, hanem valamilyen csapatban focizhassál? Nem fogod-e bánni 40 évesen, hogy egy akkorra már nyilván kevésbé fontos hobbi miatt áldoztad fel az életszínvonalad egy részét?


A sport jó dolog, de kérdés, hogy mennyiben fogja meghatározni a jövődet. Objektíven nézve a diákként sportolók közül nagyon kevesen fognak profi sportolók lenni, és ebből megélni. Illetve lehet, hogy 25 évesen profi focista leszel, csak jön egy Achilles-szakadás, amiből felépülsz ugyan, nagyon jó focista leszel, de már nem tudod megütni azt a szintet, ami egy profi csapatba kerüléshez kell, így a foci hobbivá kénytelen válni, te meg kénytelen leszel valamilyen szakma űzésével megkeresni a kenyeredet.


Hogy a szüleidnek igaza van-e? Nem tudjuk, te milyen képességekkel rendelkezel, ehhez képest a jegyeid tükrözik-e ezt. Nem tudjuk, hogy milyenek a tanulmányi eredményeid, milyen irányban akarsz tovább tanulni, ahhoz elégségesek-e ezek a tanulmányi eredmények, vagy kellene még javítani rajtuk, amihez természetesen több idő, szorgalom kell. Továbbá nem tudjuk, hogy a fociban menyire vagy jó, mennyire lesz ez meghatározó mondjuk 30 évesen az életedben. Bár az, hogy nem a foci folytatásáról hanem újrakezdéséről írtál, az azért esélyesebbé teszi, hogy nem te leszel a következő válogatott csatára.


Meg azért vannak áttételes kérdések. A tanulásból kiesett idő mellett azért ott van az a tényező is, hogy a sport részben energikusabbá tud tenni, részben kiegyensúlyozottabbá, ami a tanulási teherbírásodat, kedvedet is növelheti, tehát akár még a tanulás szempontjából is lehet jótékony hatása a kiesett idő ellenére is.


Szóval nehéz ezt megmondani, de igen, !lehet! igaza a szüleidnek. Persze rajtad is sok dolog múlik. Ha így heti 4 edzés mellett is nagyon jó tanulmányi eredményeket érsz el, javítasz az átlagodon, akkor a szülők sem fognak annyira lebeszélni a sportról.

2018. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Van igazság, amit írtál, de még mindig nem tudok dönteni. Az a baj, hogy én kevesebb focival is elégedett lennék, mint heti 4 edzés, de ezen kívül nincs nagyon esélyem máshol esélyem focizni. Iskolában vannak néha tornák, de az édeskevés nekem. Iskolai csapat meg nincsen, így vagy nem annyira focizok (csak néha a suliban), vagy maradok ennél a csapatnál, ahol ezt a vágyamat ki tudom „

2018. jún. 2. 13:38
 4/8 A kérdező kommentje:
„Ki tudom élni” (lemaradt)
2018. jún. 2. 13:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Talán még amit tudnék írni, hogy más lett így a hétköznapom. Eddig mindig hazaértem 2-3-kor és tudtam pihenni és ráérősen tanulni. Ezzel szemben, hazajövök edzésről már 6 órakor kicsit pihenek és mehet a tanulás.
2018. jún. 2. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Függ a jegyeidtől is, meg hogy mennyi idő alatt tanulsz meg dolgokat, én este 9 előtt soha nem kezdek el tanulni és másfél óránál többet sosem tanulok egy nap, pedig olyan gimibe járok ahol kell is tanulni.

Ha 18:15-re érsz haza akkor még bőven van időd pihenni meg tanulni is, persze ha nem 7-kor fekszel le aludni, de kétlem

2018. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nyilván fontos a tanulás is hiszen ez alapozza meg a jövődet. De ha most nem élsz, nem csinálod azt, amit igazá szeretnél, míg fiatal vagy és úgymond van rá időd, akkor kevés az esélye, hogy majd később egyetem/munka mellett fogod.

Szerintem mindenképp próbáld meg. A szüleid jót akarnak neked de te döntöd el, hogy úgymond robotként élsz vagy úgy ahogy te szeretnél.

2018. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csatrad ***** válasza:
ha odaffigyelsz a suliban nem kell tanulnod, a tested jobban fejlodesben van mint az agyad amig fiatal vagy a testeddel torodj, a levtobb munkahely betanit amire kell es a sportbol eleg energetikus leszel, hogy eladd magad. Meg sportolasbol lesz csajod nem tudasbol, es ha ven oreg leszel akkor nem a love fog eltartani hanem az aki meletted all es torodik veled ingyen.
2018. jún. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!