Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez probléma? Valaki adna...

Ez probléma? Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Már egy jó pár éve vannak év végi vizsgáim.Észrevettem hogy szüleim a vizsga időszakban egyre többet baszogatnak évről évre.Nagyon jól tudják, hogy tudom kötelességemet és tanulok rendesen de még is pl kimegyek inni és már is nekemszögezik a kérdést,hogy mért nem tanulok? Pár napja csak kíváncsiságból megkértem apámat, hogy ne nagyon piszkáljon így vizsga időszakban mert kéne egy kis önbizalmamnak lennie ha más már nem bízik bennem ( barátom egy szál se) és tudni illik az önbizalom fél siker.Erre a következő választ adta: Mi a fasz? Nehogy már engem vonja már felelősségre, jajj szegény Marcika megsértették a lelkét mert kimondták ,hogy vizsga miattam fog eggyesre szóbelizni! A kérdések: Ez egy normális reakció szerinted/szerintetek? Mit lehetne tenni hogy jobb legyen a helyzet?

16 /f



2018. jún. 2. 22:40
 1/4 CLH15 válasza:
szia, hát mint szülők biztos csak azt szeretnék hogy sikerüljön, de baszogatás helyett tényleg a biztatás lenne jobb. talán még az segíthet ha egy nyugodt pillanatban megkéred szüleidet hogy beszélhessetek kicsit, mondd el nekik hogy tisztában vagy vele hogy fontos és hogy tanulsz is rendesen, viszont néha neked is kell a kikapcsolódás és hogy jól esne neked ha kicsit biztatnának is. remélem tudtam valamennyire segíteni, egy próbát megér higgadtan leülni és megbeszélni ezt velük, hátha segít. :) 15/l
2018. jún. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a fater de mondjuk később vissza szóltam neki hogy ha ilyeneket mond akkor sehova sem jutok és ha mégegyszer ilyet mond ő vagy anyám el húzok mondjuk én akkor 17 voltam és volt félretett pénzem szóval el tudtam volna menni, dolgozni is, de ha semmi sem segít ültesd le az asztalhoz őket és mond meg nekik hogy ez neked nagyon rosszul esik és ezt te nem bírod így, így csak tönkre tesznek stb..

Sok sikert.

2018. jún. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2018. jún. 3. 10:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát úgy tűnt megértették de mindketten csak 4 órán keresztül bírták beszólás nélkül. Nos what?
2018. jún. 3. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!