Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előfizetős újságot hordok...

Ildibagirapicur kérdése:

Előfizetős újságot hordok hogyan tudnám leállitani a kőtekedő, fenyegető ( tényleg megtenné amit mond) előfizetőt?

Figyelt kérdés

Nemtudok mindennap bejutni a házukhoz ugyanis főutvonal vezet előtte el és amikor én megyek dugig van autóval, kamionnal stb. Nem érti meg hogy néha másnap kapja meg mert lehetetlen átjutni.

Az újságot időre kell kivinni, ha neki korán visszem akkor más fog panaszkodni..


2018. jún. 4. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van.

Ő nem másnap akarja elolvasni az aznapi újságot. Jogos.

Valahogy csak meg lehet közelíteni.

Nyilván ő is közeledik és mások is mennek hozzájuk.

Az miért érdekel, hogy mások megkapják-e időre?

2018. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

kérdező, ugye viccelsz?

itt Újbudán azért nem járatunk újságot, mert az újságos dél felé bóklászik errefelé.


nem hajlandó korán kelni.


Régebben már rggel hat-hét között a ládákban volt az előfizetett újság.



a mentséged nevetséges, mondhatni inkább felháborító. old meg valahogy, és akkor nem ver meg a jogosan balhézó.

2018. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze meg de hamarabb üt el egy autó minthogy pda jussak főleg azokon a bizonyos napokon mikor mennem mint az állat.

Másnak nincs porblémája. Ő kompromisszumra sem hajlik.

2018. jún. 4. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Napilapról van szó? Mert akkor én sem hajlanék olyasfele "komprosszumra", hogy mondjuk, majd kétnaponta kapok kettőt.
2018. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"kompromisszumra"
2018. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2*Sü ***** válasza:

Ő az előfizetésével arra a szolgáltatásra fizetett elő, hogy a postaládába eljuttatják az aznapi újságot adott időpontig. Ha ez nem teljesül, akkor a reklamációja teljesen jogos. De nyilván ezt nem veled, hanem azzal szemben kell érvényesíteni, akivel az előfizetést, mint szerződést megkötötte. Ez nem kompromisszum, hanem szerződésben leírt kötelességek, vállalások kérdése.


A főúton is van átkelési lehetőség. Lehet, hogy ez kerülőút, de akkor kerülni kell, nincs mese. Hogy ez valami objektív nehézséget okoz, azt a munkáltatód felé kellene jelezni, például hogy bizony nem elegendő x:y időpontban megkezdeni a kézbesítést, mert nem lehet időre teljesíteni. Ha nem órabérben dolgozol, és kezdhetnél előbb, akkor neked kell előbb kezdeni. Ha szubjektív okai vannak – pl. nem mersz átmenni a zebrán –, akkor meg te vagy alkalmatlan a munkára.

2018. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jelezve van a munkáltatóm sem tudta vele megértetni hogy esetleg megkapja később neki 7ig kell hamarabb nemtudok menni mert 6ra hozzák az újságot sajnos.. ő meg kint lakik a városrész másik vègén a főútnál. Azèrt is kèrdeztem hátha valakinek van valami jó őtlete.
2018. jún. 4. 18:47
 8/8 2*Sü ***** válasza:

Ha a munkáltatódnak jelezted, és azt mondta, hogy oké ez így, és a lap és az előfizető között már volt diskurzus, akkor a dolog végtelenül egyszerű:


„Én csak a munkámat végzem, a munkáltató által előírt és jóváhagyott módon. A panaszát megértem, jeleztem is a munkáltatómnak, de ezzel kapcsolatban nem vagyok illetékes. Ha panasza van, forduljon az ügyfélszolgálathoz.”

2018. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!