Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orvosi diploma minősítéséhe...

Az orvosi diploma minősítéséhez az átlagot 360 kreditre számolják vagy ha több kreditet szedtél össze a 6 év alatt akkor annyival számolnak?

Figyelt kérdés
360 kreditet kell összegyűjteni az orvosi diplomához, de ha mondjuk az évek alatt 370 kreditet teljseítettél akkor a diploma átlagot az összes 370 kreditet beleszámolva mindegyik jegyét figyelembevéve számolják vagy 360 kredittel számolnak ?

2018. jún. 11. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szigorlatok, szakdolgozat és az államvizsga irásblei, szóbeli és gyakorlati részek adódnakmössze,és ennek az átlaga adja.
2018. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, a szigorlatok azok az utolsó év 36 kreditét teszik ki amik mennek az össz-be a záróvizsgák és a diploma munka jegyeit pedig átlagolják és 20 kredit a súlyuk az összesből.


-kérdező

2018. jún. 13. 00:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a Sotén így számolják. De lehet, hogy tévedek.
2018. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szigorlatok, szakdoga, államvizsga + ún kiemelt kollokviumos tárgyak számítanak bele. Az alábbi tantáérgylista nem tudom mennyire uptodate, az aktuális Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban keresd ki, hogy változott-e.


Az oklevél minősítése: rite (2,00-3,50) / cum laude (3,51-4,50) / summa cum laude (4,51-5,00). Az oklevél minősítésének alapja a 0,01-re kerekített halmozott súlyozott tanulmányi átlag. A diploma minősítésének kiszámítása: diploma minősítése = (szigorlatok osztályzatainak összege + szakdolgozat osztályzata + ZV írásbeli részének osztályzata + ZV szóbeli vizsga osztályzata + gyakorlati vizsga osztályzata) / (szigorlatok száma + 4).


A nem szigorlattal végződő (kiemelt kollokviumos) tárgyak, melyek beleszámítanak a diplomába: orvosi kémia, genetika és genomika, immunológia, fül-orr-gégészet, bőrgyógyászat, ortopédia, radiológia, urológia, igazságügyi orvostan, szemészet, szájsebészet és fogászat.


forrás: [link]

2018. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!