Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elévülhet a tartozásom?

DuracHell kérdése:

Elévülhet a tartozásom?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem lenne ha 2014 ben volt egy 70000 ft összegű provident tartozásom amit másnak vettem fel de nem igazán fizette.(persze az én nevemen van az egész senki másén se kezes sem semmi) akkor elévülhet a tartozásom? Nem kaptam semmi féle felszólítást vagy levelet a providentől már 4 éve.

2018. jún. 12. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább majd éve múlva jönnek a kamatos kamattal és azt nagyon megjárhatod, szerintem még most menj utána, mert már így is felkamatozhatott az az összeg
2018. jún. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

A tartozás elévülési ideje általában 5 év. Ez a tartozás megfizetésének esedékességétől kezdve ketyeg, de bizonyos események hatására ez az 5 év újraindul. Itt 2014. március 15-én volt egy fontos változás. Előtte egy fizetési felszólítás küldése is „újraindította a számlálót”, azaz ha 2014. március 14-én te kaptál egy fizetési felszólítást, akkor 2019. március 14-ig a tartozás nem évül el. 2014. március 15 után a jogszabályok megváltoztak, fizetési felszólítás nem indítja újra az elévülési időt, de más események igen (az adósság elismerése, valamilyen egyezség kötése, a kötelezettség módosítása, bírósági eljárás indítása, stb…). Tehát ha mondjuk 2014. február 1-én kaptál felszólító levelet a tartozás megfizetésére, akkor 2019. január 31-én még mindig bíróság elé vihetik a tartozásod ügyét.


Azt is tudni érdemes, hogy az elévülés csak annyit jelent, hogy a tartozást nem lehet törvényes úton behajtani. De a tartozás nem szűnik meg. A Providentnek továbbra is gyakorolhatja a követelés jogát, küldhet felszólító leveleket, hogy fizesd meg a tartozásodat. Illetve ha 10 év múlva felkeresed a Providentet hitelkérelemmel, akkor simán elhajtanak, hogy kérem, van itt önnek egy 10+n éves 70 000 Ft + 10+n évnyi kamatnyi tartozása, amíg azt nem rendezi, addig viszontlátásra.

2018. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez jogi kérdés!
2018. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerősök esetei alapján szerintem ezt a tatozást a Provi át fogja adni 1 behajtó cégnek, ők pedig a többszörösét fogják behajtani rajtad.
2018. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!