Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német férfival szeretnék...

Német férfival szeretnék összeházasodni Magyarországon. Van tapasztalatotok milyen dokumentumokat kell benyújtani az Anyakönyvi hivatalba? Ahány helyre megyek annyifélét mondanak.

Figyelt kérdés

#német #házasság #állampolgárral
2018. jún. 12. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az adott anyakönyvi hivatalban kérdezzetek rá, mert az az, ahol kérni fogják.
2018. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Találgatok.

Gondolom, csak egy anyakönyvi hivatalban akartok házasodni.

Akkor miért nem ott és csak ott érdeklődtök?

Sehol másutt semmi papírt nem kell bemutetnotok, de amit igen azt itt.

Ők pedig csak-csak tudják, hogy mit fognak kérni.

2018. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát persze... és nyilván én is ezt gondoltam.... :) miután az ötödik anyakönyvi hivatalban jártunk – annyian házasodnak hogy egyszerûen nme tudnak még idôpontot sem adni megbeszélésre csak hónapokkal elôtte – végül egy kisebb Pest környéki hivatalban kötöttünk ki. Ott a hatodik variációt mondták a papirokkal kapcsolatban.

Egyébkénk mindent beszereztünk, ráadásul OFFI–s fordításban kell ami nem olcsó, így mielôtt egy újabb papir fordítására kifizetek 10.000 Ft/oldal és várok rá két hetet gondoltam megkérdeztem hátha valaki megosztja a tapasztalatait...

Közben úgy tûnik meg is oldódik egy másik vonalon. Ha már biztos lesz le is írom a megoldást hogy segítsek egy esetleges késôbbi kérdezônek.

2018. jún. 13. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, nekünk kb 6-szor jöttek mindig újabb igényekkel, hogy mi kell még feltétlenül eredetiben meg hiteles fordítással, amikor megvoltak, amiket kértek, akkor mindig kiderült, hogy "még valami" hiányzik, ezért a kb. fél év várakozási idö azzal telt el, hogy egyre több papírt kellett beszerezni, mire nem maradt több idejük és kénytelenek voltak a már meglévökkel megelégedni és elvégezni a házzasságkötést.
2018. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!