Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A 2000-es évek elején milyen...

A 2000-es évek elején milyen volt a magyar fiatalok élete?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a 2000-es évek elején (úgy 2000-2005 környékén) a magyar fiatalok viselkedése miben különbözött a mostaniakétól? Továbbá, mi érdekelte őket, milyen zenéket, filmeket szerettek. Mennyit néztek tévét, és ott mit? Sokaknak volt akkortájt számítógépük? És akiknek volt, azok mennyi időt töltöttek a gép előtt, és mit csináltak akkor a neten?

Az is érdekelne, hogy volt-e akkor mobiltelefonja egy átlagos középiskolásnak, vagy nem? Mi volt akkoriban "menő", és mi nem? Volt-e valamilyen divathullám akkoriban, amit a legtöbben követtek? Mennyire értesültek az amerikai sztárokról, volt-e valami amerikai sztár, aki nagyon népszerű volt itthon is a fiatalok körében?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Mindenki válaszát szívesen várom, főleg azokét, akik akkortájt voltak középiskolások. :)



2018. jún. 12. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
emok voltunk, greendayt meg my chemical romence-t hallgattunk, viva tv-t meg music maxot néztünk, vízipipáztunk, mobilon snakkel meg gravity defied-dal játszottunk, popcorn meg bravo magazinra gyűjtöttünk, kiplakátoltuk a szobáink falát az éppen aktuális bandával, próbáltuk lefordítani az angol dalok szövegeit, cd-re írtuk ki a kedvenc zenéinket (amit internettel rendelkező ismerőseinktől szereztük, ha nekünk nem volt). hirtelen ennyi jutott eszembe :D most megyek my chemical romancet hallgatni
2018. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2007 érettségi:


Számítógép nem volt gyakori, bár akkor már adóból le lehetett vonni egy részét sulinet program vagy mi keretein belül.


Mobil: alcatel meg a nokia ment, 90%-nak volt valami, amivel lehetett legalább sznékezni meg telefonálni.


közösségi: főleg Skype, myvip, iwiw, myspace


online(böngészős) játékok: tétovateve, larkinor, travian, kendernevelde ezek mentek a cs1.6 meg az offline játékok és az ize.hu. Voltak túlságosan beteg oldalak is amivel találkoztam, de nem lett divat.


Zene: pákó(egyébként...) csapda, gangszta, offsping, rhcp, ment még ez a korn vagy knor vagy miaszar, slipknot, nightwish, tiesto meg kitudja még mik.


Film: mátrix, kb ennyi. jajj megvan: heroes, lost, prison break, félelem és reszketés las vegasban,


Divat: egymás tökének ütögetése, jajj azt nagyon szerették nálunk a kretének! ment ez a karika mutogatás két ujjal amibe ha belenézel ütheted a másikat és meg kell köszönni, szalámi plafonra és gumival lövöldözés örök klasszikus,

fingerboard, footbag, cd lejátszó!!! mp3 lejátszó, farmer rapper gatya, laza boxeralsó, féltanga és franciabugyi, szex nem volt divat, tulajdonképpen elég ritka volt, szerintem 70% szűzen érettségizett.

11-12 évfolyamban fesztiválozás, teniszlabdából készült meteor. fű előfordult, volt aki ekit is próbált, GHB-t csak hallomásból ismertük. Tudom, nem kell mondani, mintha kolostorba/zárdába jártam volna.

2018. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz. :) A többiek kommentjeire is kíváncsi vagyok. ;)
2018. jún. 12. 17:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miután a Dragon ball Z-t 1999-ben csúnyán betiltották az RTL klub megpróbálkozott a Pokémonnal ami ugyanakkora siker lett.Kaphatók voltak tazók,matricák,magnókazetta,plüssfigurák,még a mozifilmet is leadták a moziban magyarra fordított betétdallal.Olyankor a reklámokat nem szakították meg gyakran filmekkel.A rajzfilmeknek se vágták le a vége főcímet.A kölyök klub se annyiból állt hogy reklám meg rajzfilm,hanem ilyen gyerekműsor volt a rajzfilmek közt vetélkedőkkel.De a Pokémont se adták olyan sokáig kb. 1-2 évig.Aztán jött a Yu-Gi-oH ugyanilyen népszerűséggel.


2000-ben kezdték el a valóságshow-kat is,azok is népszerűek lettek.


A politikusokkal se volt gond,nem halottad/olvastad sehol se hogy Orbán takarodj pedig én mindig tévét néztem,igaz csak a Nickelodeon-t.A migránsok is otthon voltak.


2005 előtt jött valamikor az emóság is,létrejöttek emós zene bandák.


Az én időmben még Pestiest Junior nevű újságot is osztogattak az iskolákban.

2018. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Janka15 válasza:
100%

Szia! Én 2000-2004 között voltam középiskolás. :)

Zene: Akkoriban nagyon menőnek számított női énekesek közül többek között Jennifer Lopez és Christina Aguilera, bandák közül a Greenday, Limp Bizkit, Linkin Park, Offspring, az elektronikus zene kedvelői például Tiestot és Deep Dish-t hallgattak, illetve partikra jártak, ahol menő külföldi és magyar DJ-k pörgették a lemezeket. Egyébként suliba mindig discman-nel, majd kicsit később MP3 lejátszóval jártunk.

Számítógép már a legtöbb háztartásban volt, internet pedig egyre több helyen és nagyon népszerűek voltak az internetkávézók is. 2003-ban már kihajtható színes kijelzőjű kagyló alakú Samsung telefonom volt forgatható kamerával, az nagyon menő volt. :) Mivel netkapcsolat még nem volt a telefonokon, így rengeteget sms-eztünk, de egy üzenetbe csak 160 karakter fért, így egy-egy hosszabb (azaz több sms-ből álló) üzenet gyorsan merítette a havi 3500,- Ft értékű felöltőkártyás előfizetést. :)

Divat: lányoknak egyértelműen a trapéz farmer, szűk póló, nagy karika fülbevaló, fiúknak koptatott farmer, nagy feliratos pólók, Nike Cortez cipő pedig bárkinek. A zenecsatornákat rengeteget néztük, leginkább Viva+-t, MTV-t, VH1-t.

Szép évek voltak! :)

2019. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 amikor a viva még hallgatható volt (meg előtte a z+) :D
2019. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

2000es évek nagyon gáz volt.

2008-tól lett jó.

Lásd a zeneket Michael Jackson 1999-ben visszavonult a 2001-es Invincible kaki volt az előtte lévő mesterművek voltak, 2pac Snoop dog eazy e meghalt, Whitney Houston se zenélt nagyon 2000sben....

2020. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
77%
Utolsó. Lehet neked gáz volt. De én úgy gondolom annak volt gáz, aki a mainstream felé mozdult el. Én inkább rock metál vonalon voltam. Igazából semmivel sem volt különlegesebb mint a mostani tiniknek. Annyival volt másabb, hogy kevesebb lehetőség volt, mint most. Viszont sokkal emberibbek voltak a fiatalok. Sőt, talán az egész társadalom másabb volt.
2020. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Én 2000-ben születtem, és a kétezres évek számomra a legnagyobb cringe a világon.
2021. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Archduke88 válasza:
100%

Jobb volt mint most.


2000-ben én általánosban jártam 5 osztályos voltam, de jobb volt szerintem.

Előnye is és hátránya is volt..

2022. dec. 31. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!