Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tartózkodási hely bejelentése...

Tartózkodási hely bejelentése albérletben a főbérlő beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Két hete költöztem albérletbe munka miatt. A főbérlőm ez idő alatt többször is kijelentette, hogy ő megtiltja, hogy bejelentsem a helyet tartózkodási helyként. Attól függetlenül, hogy jogilag ez kötelező lenne neki, nem tudok mit tenni vele.


Olvastam azonban pár helyen, hogy lehetséges a tartózkodási hely bejelentése szerződéssel, ha aláírta a főbérlő és két tanú. Ez megvan. De. Ha így én bejelentem, hogy itt lakom, mi állítja meg a főbérlőt, hogy azonnal kidobjon? Elég durva lenne elveszíteni egy marha jó munkát emiatt, viszont rendszeresen kell orvoshoz járnom, amit ellehetetlenít, ha a lakhelyem 200 km-rel arrébb van, itt meg nincs tartózkodási helyem.



2018. jún. 13. 20:42
 1/1 Pipas Pisti válasza:

"(3) * Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani."


A két tanús szerződés elviekben elég a lakcímnyilvántartásba vételhez. De ezt az adott okmányiroda ügyintézőjétől kell megkérdezni, mert van ahol ezt másképp értelmezik és kell a bejelentő lapon az aláírás is. Így egy kört kell futni mindenképp a hivatalba, de jobb előre megkérdezni.

„mi állítja meg a főbérlőt, hogy azonnal kidobjon? ”

Semmi. Ha másképp nem szerződtetek, akkor bármikor fel lehet mondani egy szerződést. Van egy elmondási idő, és van télen egy védett időszak (kivéve taxált esetekben), de alapjáraton nyilván egy szerzőssé megszüntethető.

Amúgy érdemes lenne újra beszélni vele, hogy egyrészt nem jelent neki semmi hátrányt, ha belejelentkezel (ami nem igaz, de hivatalosan nem hátrány számára) és neked pedig törvényi kötelességed, hogy három napon belül jelentsd a tartózkodási helyedet.

Ha ez nem járható út, akkor keresni kell egy normálisabb helyet.

2018. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!