Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én voltam bunkó?

Dovn kérdése:

Én voltam bunkó?

Figyelt kérdés

Történt egyszer ,hogy iskola időben a busz megállóban leültem 4 haverommal a busz megálló székeire.5 perc után a tanárnő odajött hozzánk ,hogy a lányok le akarnak ülni.

Felálltunk és az út másik oldalára mentünk ,amikor a tanárnő odajött hozzánk és azt mondta:Ilyenkor illik átadni a helyünket...Majd én nyugodtan válaszoltam ,hogy:Tanárnő,ők az út másik végén álltak kb 7 méterre tőlünk,nem voltunk semmilyen konteksztusban és ők sem jelezték ,hogy le akarnak ülni.Majd a tanárnő értelmes magyar módú ember példájára annyit reagált ,hogy maradjak csöndben és nincs igazam.Én voltam a bunkó?

+Az osztályfőnökömet 2 éve ismerem és sosem hallottam tőle azt a mondatot ,hogy nincs igazam vagy tévettem,egyéb szinonimákat.Másrészt a lányoknak egy időbe kinyitottam az ajtót ,segítettem nekik stb...2 év alatt alig hallottam egy köszönömöt tőlük szóval ennyit erről.Légyszíves mondjátok el a véleményeteket kíváncsi vagyok a válaszaitokra. :)



2018. jún. 13. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Eleve elavult a "tudása", mivel egyenjogúság van.

Nincs olyan, hogy "a férfinak kötelező", vagy "...illik".

Fáradtak voltak a lányok? Nagy pocakkal? Sok csomaggal?

Akkor sem kell 7 méterről ugrani, jöjjön legalább közelebb. Megszólítás távolságból (pár méter) már illik felajánlani a lehetőséget, ha úgy ítéled meg, hogy az illető rászorul.


Ja, és adott esetben egy lánynak is illik felajánlani a helyet egy férfi számára, ha úgy látja a helyzetet (sérült, beteg, idős, nagyon fáradt, sok csomag, stb).

2018. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó, inkább a tanárnő tolta túl egy kicsit a biciklit.
2018. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!